Zagraj w ping-ponga po obiedzie

Spis treści

Śniadanie, obiad, czy kolacja właśnie przestały być zwykłym, nudnym posiłkiem. A to za sprawą połączenia stołu do jadalni w stylu Wiktoriańskim ze stołem do ping-ponga. Za całe to zamieszanie odpowiedzialny jest mieszkaniec Singapuru – projektant Hunn Wai, który zaprojektował i wykonał ten stół dla Mein Gallery w Shanghaju.

Przy konstruowaniu stołu zastosowano specjalną nawierzchnię (DuPont Corian), dzięki czemu stół zachowuje swoje właściwości zarówno po jedzeniu jak i po intensywnej grze. Dodatkowo oko umilają detale rodem z typowego francuskiego rokoko, które wykończone zostały złotym lakierem. Oprócz swojej podwójnej funkcji, inspirowany nowo-klasycystycznym stylem stół  może aspirować do miana prawdziwego arcydzieła. “Ping-pongowy stół do jadalni” równowagę utrzymuje dzięki sześciu ręcznie szlifowanym drewnianym nogom.

Długa prostokątna wstawka z obiciem w kształcie delikatnych kwiatków na środku stołu ma oczywiście służyć dwóm celom – jako siatka podczas oraz jako kwiecista ozdoba podczas spożywania posiłku. Jak się okazuje Hunn Wai lubi pogrywać w tenisa stołowego, a na pomysł wpadł gdy dowiedział się, że w czasach Wiktoriańskich również pogrywano w grę podobną do ping-ponga oczywiście wykorzystując blaty z jadalni. Trzeba przyznać, że jest to niebanalne połączenie, które może odmienić każde, nawet najbardziej nudne pomieszczenie.

Powiązane artykuły