Zabiegi kosmetyczne oczyszczające skórę – co warto wybrać?

Mikrodermabrazja

Spis treści

Za pomocą profesjonalnych zabiegów oczyszczających prowadzonych w gabinetach kosmetycznych można nie tylko dokładnie oczyścić skórę. Za ich pomocą można również kompleksowo o nią zadbać. Jakie zabiegi oczyszczające skórę są obecnie najpopularniejsze?

Dlaczego warto oczyszczać skórę w gabinecie?

Oczyszczanie skóry jest bardzo ważne, ponieważ dzięki tej czynności można usunąć znajdujące się na niej zabrudzenia, sebum czy resztki makijażu. Skórę należy codziennie oczyszczać w domu, ale również warto robić to w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi oczyszczające skórę w gabinecie działają intensywniej niż kosmetyki używane w domu. To powoduje, że skóra jest wtedy dogłębnie czysta. Dodatkowo za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów można też wspierać jej funkcjonowanie – przyspieszyć regenerację, normalizować, uzyskać efekt anti-aging.

W gabinetach kosmetycznych zabiegi oczyszczające bardzo często są też łączone z dodatkowymi zabiegami, dzięki czemu po wizycie można wtedy uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Profesjonalna i kompleksowa obsługa – gabinet kosmetyczny Gdynia – https://laserline.pl/ ofertę zabiegów oczyszczających można sprawdzić już teraz online.

Oczyszczanie skóry u kosmetyczki – jakie zabiegi wybrać?

Do najczęściej wybieranych zabiegów oczyszczania skóry w gabinetach kosmetycznych zaliczane są:

Oksybrazja

To zbieg polegający na peelingu tlenowo-wodnym skóry. Jest on bardzo delikatny, dlatego polecany jest dla osób ze skórą wrażliwą, naczynkową. Za pomocą oksybrazji można nadać skórze młodzieńczy wygląd – po zabiegu jest ona odświeżona, gładka, nawilżona.

Mikrodermabrazja

To nazwa zabiegów, które polegają na mechanicznym peelingu skóry z użyciem specjalnego urządzenia z głowicą ścierną. Najczęściej prowadzone zabiegi to mikrodermabrazja korundowa oraz diamentowa. Zbiegi te również dają błyskawiczne efekty i powodują, że skóra jest znacznie czystsza. Peeling tego typu wspiera też produkcję włókien kolagenowych i elastynowych.

Peelingi kwasowe

To szeroka gama peelingów, które powoduje złuszczenie skóry i poprawę jej wyglądu. Za pomocą peelingów kwasowych można również pozbyć się wielu niedoskonałości skórnych, na przykład przebarwień, blizn potrądzikowych czy niewielkich zmarszczek. Gabinety mogą zaoferować peelingi w wielu wariantach, na przykład z kwasem salicylowym, migdałowym, pirogronowym czy mlekowym.

W gabinetach kosmetycznych można również skorzystać z innych zabiegów oczyszczających skórę. Doświadczona kosmetyczka doradzi, jaki będzie najlepszy dla konkretnego typu skóry, by osiągnąć najlepsze efekty bez ryzyka podrażnień.

Powiązane artykuły