Zabiegi bankietowe można najkrócej opisać, jako te, które są wykonywane bezpośrednio przed nałożeniem makijażu, np. przed wielkim wyjściem czy spotkaniem biznesowym. Przydają się wtedy, kiedy codzienna pielęgnacja nie jest wystarczająca i nie ma odpowiedniej ilości czasu na rewitalizację skóry. Działają niezwykle szybko, dzięki zawartości związków biologicznie aktywnych, które natychmiast zmuszają skórę do reakcji.
Zabiegi bankietowe stosowane są nie tylko na twarz, ale także na skórę dekoltu i szyi, a więc wszędzie tam, gdzie cera jest cieńsza i podatna na przesuszanie. Głównym sposobem działania produktów używanych podczas zabiegów jest zredukowanie zaczerwienienia, intensywne odżywienie i nawilżenie naskórka, który dzięki temu wygląda na bardziej napięty, rozświetlony, a przez to daje efekt natychmiastowego odmłodzenia. Efekt takich zabiegów utrzymuje się około doby.
Zabiegi bankietowe z kwasem migdałowym
Zabiegi bankietowe bardzo często opierają swoje działanie na produktach bogatych w kwasy. Jednym z nich jest kwas migdałowy, który odmładza i regeneruje twarz. Niezwykle popularny jest peeling migdałowy (np. MANDELAC z maską ATPSES marki Sesderma), który w bardzo krótkim czasie rozświetla i napina skórę, a ponadto regeneruje naskórek i sprzyja redukowaniu przebarwień. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej czy z problemami. Pomaga utrzymać równomierny koloryt cery, co jest szczególnie istotne w okresie letnim, gdy zależy nam na idealnej opaleniźnie. Zabieg działa przeciwutleniająco, pobudzając aktywność włókien kolagenowych, przez co redukuje płytkie zmarszczki i poprawia owal twarzy. Warto zaznaczyć, że peeling migdałowy doskonale sprawdza się także w przypadku fotostarzenia, gdyż ma właściwości bioochronne, które pomagają skórze zwalczać szkodliwe działanie promieni UV. Można go stosować nawet w lecie, gdyż nie powoduje powstawania przebarwień.
Zabiegi bankietowe z witaminą C
Zabiegi bankietowe mogą także zawierać w swoim składzie witaminy. Jedną z nich jest witamina C, nazywana także „witaminą młodości”. Jest ona silnym przeciwutleniaczem, czyli przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Działanie witaminy C w zabiegach bankietowych w dużej mierze polega na rozświetleniu cery i rozjaśnieniu jej kolorytu, co pomaga zredukować widoczność zmarszczek i drobnych niedoskonałości.