X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Bacha

Spis treści

Wielbicieli muzyki klasycznej z pewnością ta informacja ucieszy. Już po raz dziesiąty w Bielsku-Białej odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jana Sebastiana Bacha.

Festiwal zacznie się już w piątek 18 września i potrwa do 17 grudnia. Impreza wspierana jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Miejscem występów będzie Bielskie Centrum Kultury.

W ramach festiwalu odbędą się cztery koncerty muzyki organowej, wykonywanej przez wybitnych organistów zarówno z  Polski jak i z zagranicy. Gwiazdą pierwszego z nich będzie Adam Makowicz, światowej sławy pianista jazzowy. Zaprezentuje on improwizacje na temat utworów Bacha. Na organach zagra Wacław Golonka, szef artystyczny . Drugi uświetni występ muzyków związanych z zespołem Capella Cracoviensis.

Kolejne występy będą okazją do wysłuchania czeskiej grupy Accento, która specjalizuje się w interpretowaniu muzyki dawnej. Towarzyszyć im będzie polski organista Karol Gołębiowski. Na finałowym koncercie wysłuchamy artystów z Niemiec. Obok organów zabrzmią instrumenty dęte. Na organach zagra światowej sławy artysta Johannes Matthias Michel. Zespołem Instrumentów Dętych Mancheimer Blech będzie dyrygował Ehrard Wetz.

Dla osób pragnących dowiedzieć się więcej dostępny jest folder na stronie internetowej.

Powiązane artykuły