Wystawa Annie Leibovitz w Warszawie

Spis treści

Wernisażem w warszawskiej kawiarni Flora Caffe jutro, 15 kwietnia o godzinie 19 rozpocznie się wystawa zdjęć Annie Leibovitz. Fotografie będzie można oglądać przez miesiąc, do 16 maja na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego przy Alejach Ujazdowskich, przez całą dobę.

Annie Leibovitz to jedna z najwybitniejszych fotografek na świecie. Urodzona w 1949 roku artystka robiła zdjęcia wielu wielkim artystom drugiej połowy XX wieku. Otrzymała wiele prestiżowych nagród za swoje fotografie, nie tylko te prezentujące gwiazdy, ale także ważne zjawiska społeczne. Od wielu lat współpracuje z magazynem Vogue, dla którego robi zdjęcia okładkowe. Wystawa, którą zobaczymy w Warszawie to „Kobiety”, która była inspirowana książką pod tym samym tytułem napisanej przez Annie wraz z Susan Sontag, jej wieloletnią partnerką.

cjcj Wystawa Annie Leibovitz w Warszawie

Źródło: commons.wikimedia.org

Annie była także autorką zdjęć do kalendarza Pirelli oraz oficjalną fotografką piłkarskiego Mundialu w 1986 roku i Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Leibovitz jest autorką wielu słynnych, wręcz kultowych zdjęć, między innymi Demi Moore w ciąży czy Yoko Ono i Johna Lennona tuż przed tragiczną śmiercią artysty.

Patronat nad wystawą w Ogrodzie Botanicznym objęli Ambasador USA w Polsce, Lee Feinstein i minister kultury RP Bogdan Zdrojewski.

Powiązane artykuły