Wypoczynek w samym sercu Toskanii

Spis treści

Nazywane zielonym miastem, pulsującym sercem Toskanii i stolicą , Montecatini Terme, bo o nim mowa, to pełne uroku włoskie miasteczko, którego nie może zabraknąć na mapie Waszych wakacyjnych podróży. Pobyt tam będzie nie tylko okazją do podziwiania toskańskich krajobrazów, ale także do zregenerowania ciała i ducha. Od wieków miasto słynie z ziem zasobnych w wody termalne. Źródła bogate w wapień, jaspis i glinę mają ujście w przepięknych Pałacach Termalnych.

Największy i najbardziej sugestywny to, wybudowany w XIV wieku, Pałac Tettuccio. Swoją nazwę zawdzięcza sklepieniu, które zakrywa podziemne źródełko (w języku włoskim tettoia). W tym miejscu można skosztować jednej z siedmiu wód termalnych – Tettuccio, Regina, Excelsior, Lepooldine oraz Salute. Każda z nich ma inne właściwości zdrowotne – pomaga zregenerować i oczyścić odpowiednie partie organizmu. Kuracja wodna jest szczególnie polecana w leczeniu dolegliwości wątroby, żołądka oraz nerek. Przed rozpoczęciem terapii, goście mogą skonsultować się także z lekarzem, który dobierze dla nich wodę o stosownych właściwościach.

Na bazie słynnych wód termalnych wykonuje się także kompleksowe zabiegi . W  zabytkowych pałacach termalnych – Exlesior i Redi, w otoczeniu przepięknych, pamiętających historię murów, można oddać się takim przyjemnościom jak masaże błotne i kamieniami, terapia estetyczna, inhalacje, czy kąpiele w basenach termalnych.

Koszt zabiegu, w zależności od typu i czasu trwania, wynosi od 30 do 100 euro. Najdroższe kuracja to masaż Pindasweda, który wykonywany jest przy użyciu mikstury z gorącego ryżu, mleka i herbacianych ziół. Naturalne właściwości tych składników pozwalają na dogłębne oczyszczenie skóry. W można także wykupić pakiet kilkudniowych lub tygodniowych zabiegów. Za taką przyjemność zapłacimy od 240 euro za 3 dni zabiegów, do 530 euro za tydzień kuracji. Najdroższy, tygodniowy pakiet, obejmuje konsultacje z lekarzem i kompleksowe zabiegi na twarz i ciało, min masaże błotne, algami, olejkami, Pindaswedę, inhalacje wodami termalnymi.

termemontecatini spai2008 Wypoczynek w samym sercu Toskanii

Malutkie Montecatini słynie także z bogatej oferty kulturalnej. Miasteczko późno kładzie się ć, co wieczór w Pałacach Termalnych można posłuchać muzyki na żywo lub obejrzeć artystyczne wystawy. Taki wieczór może być idealnym zwieńczeniem dnia spędzonego na kuracjach termalnych.

Miasteczko będzie także idealną bazą wypadową, dla wszystkich którzy pragną odkryć najsłynniejsze toskańskie miasta. Centralne położenie Montecatini sprawia, że w ciągu kilku godzin z łatwością dotrzemy do artystycznej Florencji, romantycznej Sieny, czy słynnej z krzywej wieży Pisy.

W tradycję miasta wpisana jest także gościnność. W Montecatini znajduje się obecnie 190 hoteli. Mając taki wybór nie trudno o zawrót głowy. Specjalnie dla Was, wybraliśmy więc najlepsze miejsce, w których warto spędzić kilka wakacyjnych dni.

http://video.google.com/videoplay?docid=1479620152593988114

Powiązane artykuły