Wypełniacze do paczek. Dlaczego warto je stosować?

Spis treści

Producenci kartonów w swoim szerokim asortymencie nie ograniczają się jedynie do produkcji kartonowych opakowań. Akcesoria pomagające zabezpieczyć czy zaaranżować zawartość paczki są równie istotne. Dlatego bieżąco na rynku znajdziemy mnogi wybór produktów o różnorakich kształtach, fakturze oraz wytrzymałości. Wszystkie natomiast są biodegradowalne i łatwe w ponownym przetworzeniu, co czyni je zdecydowanie bardziej ekologicznymi od ich plastikowych odpowiedników. 

Rodzaje wypełnień

Pomysłowość ludzka nie zna granic, dlatego producenci kartonów, muszą trzymać rękę na pulsie dynamicznego i konkurencyjnego rynku. Produkty, takie jak popularna folia bąbelkowa, chipsy styropianowe czy pianki polietylenowe – nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Dlatego też, wypełniacze papierowe w rolkach, kartony faliste, tekturowe owijki siatkowe czy wyściółki ze ścinek występują w różnych wariantach. Najdelikatniejsze przedmioty można zabezpieczyć za pomocą cienkiej wyściółki o niskiej gramaturze, by następnie owinąć je dużo grubszym kartonem falistym o gramaturze wysokiej. Takie zapakowanie zapewni wytrzymałość paczki oraz amortyzację naszej cennej zawartości. Nawet szklane wyroby dobrze zabezpieczone w odpowiedniej owijce siatkowej pozostaną bezpieczne.

Często nie zdajemy sobie sprawy z wachlarzu możliwości, jaki przewidzieli dla nas producenci kartonów. Wielowarstwowe grube kartony faliste po odpowiednim wytłoczeniu, wzmacniają zwyczajne kartonowe pudełko. Dzięki temu, nadaje się ono nawet do przestrzeni magazynowych, gdzie towary często układane są jeden na drugim. Niezależnie od tego, czy potrzeba jest nam cienkiego i delikatnego kawałka papieru, czy wzmocnionego ciężkiego wypełnienia, producenci kartonów z pewnością mają produkt przygotowany z myślą o Tobie i Twoich potrzebach.

Wypełniacze do paczek na co dzień

Wiele firm i dostawców ceni sobie produkty kartonowe za praktyczną dowolność w projektowaniu opakowań oraz wypełnień, wygodnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Łatwość ponownego użycia, przechowywania czy recyklingu powoduje, że producenci kartonów są jednymi z najbardziej ekologicznych w branży wypełnień. Czyni ich to popularnym wyborem – gdzie nie spojrzymy, producenci kartonów pomagają nam w organizacji przestrzeni pracy, transportów czy po prostu przechowywaniu. Kartonowe pudła stały się istnym synonimem przeprowadzki, czy kartonowe wypełnienia nie powinny zostać ich nieodłącznym towarzyszem?

Powiązane artykuły