Wymiana opon na zimowe – kiedy trzeba to robić?

opony

Spis treści

Wymiana opon to bardzo ważny moment w życiu każdego kierowcy. Należy zrobić to przede wszystkim odpowiednio wcześnie, zanim spadnie pierwszy śnieg. Kiedy dokładnie będzie na to odpowiedni czas? Eksperci sprawdzają.

Wymiana opon – kiedy najlepiej to zrobić?

Wymiana opon w Szczecinie na zimowe to moment, w którym nie ma miejsca na żarty. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo kierowcy, który musi mieć dobrą przyczepność do jezdni. Dzięki temu zmniejsza się drogę hamowania samochodu.

Warsztat samochodowy w Szczecinie jest dobrym miejscem, w którym można to wykonać. Należy zgłosić się do specjalistów między listopadem a grudniem. Jest to najodpowiedniejszy czas, aby przygotować się na nadejście pierwszych przymrozków.

Warto jednak na bieżąco śledzić prognozę pogody, ponieważ warunki mogą zmienić się już wcześniej. Jazda na zimowych oponach nie szkodzi samochodowi. Warto skonsultować się z profesjonalistami i dobrać odpowiedni termin.

Wymiana opon – dlaczego należy to zrobić?

Auto serwis w Szczecinie co roku przyjmuje kierowców, którzy chcą dokonać zmiany kół. Jest to bardzo ważne, ponieważ gwarantuje to dobrą przyczepność do jezdni. Podczas przymrozków woda zaczyna zamarzać przez co tworzy się warstwa lodu. Letnie opony mogą stanowić zagrożenie.

Dobrze jest przy okazji przeprowadzić zbieżność kół w Szczecinie. Dzięki temu kierowca zyska lepszą kontrolę skrętu. Zbieżność może przestawiać się z wielu różnych powodów. Będzie to między innymi zbyt długa jazda na jednych oponach lub niewłaściwa technika prowadzenia samochodu.

Wymiana opon to bardzo ważna czynność, o której nie należy zapominać. Właśnie dlatego warto zgłosić się do warsztatu tuż przed planowanymi pierwszymi przymrozkami.

Wymianę opon najlepiej jest przeprowadzić na przełomie listopada oraz grudnia. Dzięki temu kierowca zyska bezpieczeństwo podczas jazdy. Regularna kontrola auta sprawi, że będzie można cieszyć się jego niezawodnością przez długi okres.

Powiązane artykuły