Wygodny materac – czym się charakteryzuje?

sypialnia

Spis treści

Przeglądając dostępne w sklepie materace zwracamy uwagę głównie na to, aby wybrać model, który będzie dla nas komfortowy i wygodny. Musi być więc to model, który charakteryzuje się bardzo specyficznymi parametrami. Na które z nich należy zwrócić uwagę, aby znaleźć taki, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom? Podpowiadamy.

Wygodne materace w optymalnej twardości

Wybierając konkretny materac należy zwrócić uwagę przede wszystkim na parametr twardości. Jest on opisany w prostej skali – od H1 do H4, gdzie największa liczba określa najtwardszy jego rodzaj. Dobierając konkretny model, na przykład Smart Enduro, należy kierować się zarówno własną wagą, jak i indywidualnymi potrzebami pod kątem wygody i komfortu. Idealnie dobrany materac powinien wspierać naturalne ułożenie krzywizny kręgosłupa.

W sytuacji w której cierpimy na powracające bóle kręgosłupa i żaden z ogólnodostępnych modeli nie okazał się dla nas dobry to warto wybrać taki o statusie medycznym. To specjalny rodzaj materaca, który będzie bardzo wygodny dla osób z wadami postawy lub z innymi podobnymi problemami. Zanim zdecydujemy się na konkretny model należy zawsze skonsultować wybór z fizjoterapeutą lub ortopedą.

Wygodne materace z dobrym wypełnieniem

Na jakość materaca w głównej mierze wpływa jego wypełnienie. Obecnie najpopularniejszym rodzajem wkładu są elastyczne pianki. Są one dedykowane zwłaszcza dla osób do wagi nieprzekraczającej 80 kg. Jest to nowoczesny rodzaj wypełnienia, który charakteryzuje się dużą elastycznością, co pozwala na wygodny odpoczynek i sen.

Tradycyjnym rodzajem wypełnienia są materace sprężynowe. Przeznaczone w głównej mierze dla osób o większej wadze. Nowoczesne modele składają się z wielu pojedynczych, elastycznych sprężyn, co pozwala uzyskać pełniejsze podparcie zarówno dla ciała, jak i całego kręgosłupa. Ważą sporo, więc wybierając meble w Janikowie, a zwłaszcza łóżko, należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanego tam stelaża. Powinien być on przystosowany do większych obciążeń.

Powiązane artykuły