Wygoda ma kształt kuli

Spis treści

Całkowicie neutralną, będącą boskim kształtem, jednocześnie izolacją i objęciem wszystkiego w sobie jest kula. Kanty są miejscami wpływu energii, natomiast kuliste powierzchnie je zatrzymują. Recepta na uczynienie czegoś bardziej doskonałym, tajemniczym i nadzwyczajnym jest prosta – zaokrąglaj kształty.

W posiadaniu tej mądrości był bez wątpienia Eero Aarnio, kiedy to zaprojektowanym w 1963 roku Ball chair wzbudził zainteresowanie technologiczną innowacją i zaskakująca formą foteli, które stały się symbolem futurystycznych i niezwykle ergonomicznych mebli. Upływający czas tylko pobudzał kreatywność; i tak kilka lat później powstał przezroczysty Bubble chair czy Pastil chair. Przedsięwzięcia te umocniły pozycję Aarnio na międzynarodowej scenie designu.

Fiński projektant postanowił nie kończyć swojej przygody z kształtem doskonałym. Z najnowszymi pomysłami można się zapoznać na stronie Aarnio. Po wypełnieniu prostego formularza kupna i uregulowaniu należności, w tym wypadku będzie to kwota 20590 zł oraz odczekaniu 6-8 tygodniu staniemy się szczęśliwymi posiadaczami jednego z najbardziej ekskluzywnych i rozpoznawalnych mebli XX wieku. Zakupu można dokonać przez stronę www.spacestation.pl

img 49296d27deede 750x370 Wygoda ma kształt kuli

Atutem Ball chair jest prostota formy, innowacyjny kształt oraz walory ergonomiczne. Fotel o wymiarach 98×105×120 wykonany został ze szklanego włókna, dostępnego w czterech kolorach: białym, czarnym, czerwonym oraz grafitowym. Ball chair różni się od przeciętnego fotela oprócz nowoczesnego designu i ceny, obrotową podstawą, która daje możliwość wyboru widoku. Azyl, jaki można stworzyć z pomocą fotela Aarnio doskonale będzie prezentował się zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i w pomieszczeniach typu open-space, do których Ball chair został przystosowany.

img 49296d27de32a 750x370 250x123 Wygoda ma kształt kuliimg 49296d27d6240 750x370 250x123 Wygoda ma kształt kuli

Powiązane artykuły