Woreczki nikotynowe – co warto wiedzieć o nowej alternatywie dla papierosów?

woreczki nikotynowe

Spis treści

Woreczki (saszetki) nikotynowe to nowość na rynku produktów zawierających nikotynę. Co warto wiedzieć o ich działaniu oraz zastosowaniu? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące saszetek z nikotyną!

Czym są saszetki – woreczki z nikotyną?

Wyroby nikotynowe jak saszetki z nikotyną powstają z użyciem nikotyny, która umieszczana jest wraz z dodatkowymi substancjami wspomagającymi w małych woreczkach. Woreczki te przeznaczone są do umieszczania w jamie ustnej, za wargą.

Ze względu na swoją firmę woreczki nikotynowe – nikotynowe.pl traktowane są jako alternatywa dla papierosów oraz e-papierosów, a także dla snus, do których są bardzo podobne, lecz zawierają inne składniki.

Co znajduje się w woreczkach nikotynowych?

Woreczek nikotynowy zawiera nikotynę we wskazanej dawce oraz substancje dodatkowe, do których zaliczają się w szczególności roślinne włókna, a także substancje zapachowe i smakowe.

Dzięki temu, że woreczki nikotynowe dostępne są w różnych wariantach do wyboru pod kątem ich smaków i zapachów, można dopasować je do własnego gustu. Do dyspozycji są między innymi woreczki o zapachach miętowych, cytrusowych, konopi.

Również można kupować je w wielu wariantach pod kątem zawartości nikotyny, co także jest bardzo pomocne w jej stopniowaniu, gdy pragnie się rzucić nałóg.

Woreczki nikotynowe a snus – czym się różnią?

Saszetki nikotynowe są bardzo podobne do snus, czyli do woreczków popularnych głównie w krajach północnej Europy. Nie mają one jednak takiego samego składu. Czym się różnią?

W woreczkach nikotynowych umieszcza się nikotynę wraz z substancjami pomocniczymi, czyli składnik aktywny tytoniu. Z kolei w snus znajduje się tytoń. Taka różnica w składzie powoduje, że mają one inne działanie.

Woreczki nikotynowe są czystsze w użyciu – mają świeższy zapach od zapachu snus, który pachnie tytoniem. Także nie powodują one pojawiania się nieestetycznego osadu na zębach, który jest efektem używania tytoniu. To powoduje, że obecnie sięga po nie coraz więcej osób.

Jak stosuje się woreczki nikotynowe?

Produkty jak woreczki nikotynowe są bardzo proste w stosowaniu. Ze względu na dyskrecję ich użycia mogą być one wykorzystane w dowolnym miejscu, także tam, gdzie nie można palić papierosów albo e-papierosów.

Aby użyć woreczka nikotynowego, należy:

1. Wyciągnąć jeden woreczek z opakowania.

2. Umieścić woreczek za górną wargą, przy dziąśle.

3. Przetrzymywać w ustach przez około 30 minut – w trakcie stosowania woreczka pojawia się charakterystyczne uczucie delikatnego szczypanie, co oznacza wchłanianie nikotyny.

4. Wyjęcie woreczka z ust i jego bezpieczne wyrzucenie – nie należy wyrzucać woreczków do publicznych koszów na śmieci, ponieważ mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt, dzieci. Wiele opakowań ma specjalne przegródki na zużyte woreczki.

Powiązane artykuły