Wojna światów

Steve Vigar Handcrafted Chess Sets

Spis treści

Szachy to jedna z najstarszych gier świata, której figury wykonywano z najbardziej wyszukanych materiałów, a ich kształty już nie raz zaskakiwały jej zwolenników. Przykładem może być opisywana niedawno szachownica. Ktoś mógłby stwierdzić, że jeśli chodzi o tę grę, to temat jej urozmaicenia jest już wyczerpany.

Nic bardziej mylnego! Zapierające dech w piersiach budowle Nowego Jorku, San Francisco albo Chicago? Dokładnie taki cel obrał sobie Steve Vigar.  Projektant swoim najnowszym pomysłem zaszokował miłośników szachów: typowe figury postanowił zastąpić miniaturami wieżowców, a klasyczne pionki pomniejszonymi wersjami willi w stylu architektonicznym typowym dla danej metropolii.

Elementy tej oryginalnej wersji szachów zostały ręcznie wykonane z egzotycznego drewna, a to bezdyskusyjnie czyni każdy pojedynczy pionek jedynym w swoim rodzaju. Komplet może zostać wykonany zarówno z jasnego jak i ciemnego drewna. Przy zakupie, klient wybiera jedno lub dwa z zaproponowanych przez twórcę miast. Dodatkowym elementem kompletu może być specjalny schowek na wszystkie części, jednakże jest on dostępny wyłącznie za dodatkową opłatą.

Steve Vigar Handcrafted Chess Sets

Komplet szachów projektu Steve Vigar to ziszczenie marzeń nie tylko zapalonych szachistów, ale również miłośników sztuki. Cena tego małego arcydzieła to $2.100.

Powiązane artykuły