Winobranie w Zielonej Górze

Spis treści

Największe w kraju święto wina odbędzie się w dniach 4-12 września 2010 w Zielonej Górze. Stolica województwa lubuskiego zaprasza wszystkich miłośników szlachetnych trunków na wielką imprezę winobrania!

wino3 Winobranie w Zielonej Górze

źródło: sxc.hu

Przez dziewięć dni Zielona Góra będzie gościć wytwórców i pasjonatów win. Będziecie mogli spróbować specjałów od ponad 500 wytwórców, obejrzeć dzieła rzemieślników i uczestniczyć w występach lokalnych artystów. Wokół Ratusza działać będzie Strefa Winiarska, w której zapoznacie się z tradycjami winiarskimi, uprawą winorośli i skosztujecie wyjątkowych win z okolic Zielonej Góry i nie tylko, a także przysmaków lokalnej kuchni i miodów pitnych. Miłośnicy enoturystyki mogą wybrać się na wycieczkę po lokalnych winnicach, znajdujących się na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu.

wino Winobranie w Zielonej Górze

źródło: sxc.hu

Tegorocznemu Winobraniu towarzyszyć będzie wiele imprez kulturalno-rozrywkowych: spektakle, korowód, Festiwal Folkloru. Program Winobrania obfituje również w koncerty – na zielonogórskiej scenie wystąpią w tym roku De Mono, Various Manx, Urszula oraz wiele zespołów ludowych. Warto zaplanować dłuższy pobyt, aby uczestniczyć w tych ciekawych wydarzeniach.

Więcej informacji na http://www.zielona-gora.pl/ w zakładce Winobranie, oraz na stronie Centrum Biznesu (organizatora Winobrania 2010).

Serdecznie zapraszamy!

Powiązane artykuły