Wietnam w pigułce

Spis treści

 

Styczeń i luty 2009 upłyną w Singapurze pod znakiem nowoczesnej sztuki. W New Asia Gallery zostanie otwarta wystawa prac przedstawicieli wietnamskiej sztuki współczesnej. Czworo artystów: Trinh Tuan, Nguyen Trung, Nguyen Thi Chau Giang i Tran Luu Hau, wystawi swoje dzieła w jednej z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych galerii w Azji. Zgromadzone prace zdobyły już liczne nagrody na międzynarodowych wystawach, a teraz zostaną pokazane w  New Asia Gallery.

 

W dziełach artystów widoczne są inspiracje wietnamskimi tradycjami np. tradycyjnymi strojami ao dai, naturalnymi pejzażami, ale także historią Wietnamu. W nowoczesny sposób przedstawiają silne emocje związane z osobistymi odczuciami malarzy, ich artystyczne wizje zmian społeczno-kulturalnych w Wietnamie. W pracach zastosowano nowatorskie techniki malarskie, dzięki którym obrazy zyskały orientalną wymowę.

Do tej pory promocja azjatyckiego malarstwa ograniczała się do wernisaży japońskich, chińskich lub indonezyjskich. Także współczesne nie było aż tak popularne jak choćby . Wystawianie wietnamskiej sztuki współczesnej to dobry krok w kierunku wypromowania tej wyrafinowanej i nieco ekskluzywnej sztuki.

obrazy z azji31 Wietnam w pigułce

 

Powiązane artykuły