Wieczór Panieński – Idealna oprawa szalonej nocy

Balony eventowe

Spis treści

Ślub i wesele to najważniejszy dzień w życiu każdej przyszłej pary małżeńskiej. Jednak zanim nastanie ten dzień, tradycja nakazuje na jeden dzień szaleństwa przed zamążpójściem. Jak podkreślić ten wieczór? Może idealną dekoracją?

Jakie baloniki wybrać?

Balony na wieczór panieński są dostępne w różnych kształtach i rodzajach. Producenci prześcigają się w pomysłach na wzory na balonach. Mamy wybór pomiędzy balonikami z polskimi napisami, poprzez balony z angielskim „Lady’s night”, czy niegrzeczne wzory z męskim przyrodzeniem. Wybór należy do nas i do preferencji przyszłej panny młodej. Kolorów jest również ogrom. Choć do najczęściej wybieranych należą czarne, różowe lub w kolorze fuksji to połączenie balonów białych i jasnoróżowych jest równie często spotykane.

Jakie balony do lokalu?

Jeśli wynajmujemy stolik w lokalu lub miejsce w knajpce również możemy zaopatrzyć się w dekoracje z balonów. A oto kilka inspiracji. Do każdego krzesła możemy np. przymocować balony z helem w jednym kolorze, a krzesło panny młodej udekorować innymi oryginalnymi balonami. Możemy również zamówić w specjalistycznym sklepie tzw. „balonowe drzewka” i stworzyć z nich ściankę, która delikatnie odgrodzi nas od reszty sali. Jeśli mamy ochotę na trochę wygłupów, możemy zamówić kiść balonów np. 15 sztuk i w ramach zabawy nakazać przyszłej pannie młodej rozdać je w określonym czasie panom z okolicznych stolików jako ostatni kontakt z osobnikami płci przeciwnej.

Jakie balony do domu?

Organizując imprezę w domu, możemy zamówić balony zarówno gumowe, jak i foliowe. Możemy takie baloniki puścić pod sufit, by unosiły się w trakcie imprezy. Możemy przymocować balony z helem w różnych miejscach i na różnych wysokościach, by tylko dopełniały całość pomieszczenia lub napompować baloniki powietrzem i porozrzucać po podłodze tworząc balonowy dywan. Jeśli pozwoli nam na to miejsce, to oryginalnym pomysłem jest umieszczenie napisu z ogromnych balkonowych liter, które będą układać się w imię przyszłej panny młodej lub z angielskiego w balonowy napis BRIDGE.Balony okolicznościowe

Jak przewieźć balony na taką imprezę?

Jeśli wieczór panieński odbywa się w jakimś lokalu, możemy zamówić usługę dowozu balonów na miejsce wskazane przez klienta, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu możliwości zostawienia przesyłki z obsługą miejsca. Jeśli natomiast odbywa się w domu, tu również możemy posiłkować się taką opcją. Dostawa co prawda jest płatna, ale odchodzi nam problem przewozu dekoracji. Jeśli jednak zdecydujemy się same przewozić takie balony, wybierajmy ich ilość rozsądnie, tak by zmieściły się nam do auta. W większości miejsc napełnimy takie baloniki helem, a te, które mają być wypełnione powietrzem, sprawią nam dodatkową frajdę dzięki możliwości przystrojenia domu samemu.

Tworząc taką dekorację, nie zapominajmy o głównej zainteresowanej. Aby wyróżnić przyszłą pannę młodą, możemy ją obdarować bukietem z balonów, który będzie np. zwieńczony balonikiem w kształcie korony lub pierścionka tak by każdy wiedział, że ta pani już jest zajęta.

Gry i zabawy na wieczór panieński.

Wieczory panieńskie często obfitują w gry i zabawy. Dlatego podpowiemy, jak można wykorzystać balony do takich celów. Jedna z zabaw to tzw. balonowa loteria, gdzie do balonów przymocowane są karteczki z różnymi zadaniami (pijesz „karniaka”, zrób 10 przysiadów, stój minutę na jednej nodze). Tylko do jednej z nich jest imię panny młodej. Ilość balonów odpowiada ilości uczestniczek, ale ważne jest, by każdy balon był taki sam. Wygrywa ta, która wypisuje balonik właśnie z imieniem bohaterki wieczoru.
Inna gra to 20 pytań. Tu również do balonów możemy przymocować lub wrzucić do środka karteczkę, na której będą pytania dotyczące młodej pary z odpowiedziami Pana młodego. Mogą być to np. pytania dotyczące ulubionego koloru czy potrawy albo odnośnie do wspólnych przeżyć. Jeśli panna młoda nie odpowie prawidłowo, dostaje karę (5 przysiadów, pije „karniaka”), jeśli zaś odpowie dobrze karę dostaje pytający 🙂
Kolejna zabawa to pożegnanie z nazwiskiem, czyli piszemy na karteczkę panieńskie nazwisko panny młodej i przy pomocy balonik z helem wpuszczany to przez okno.

Pozostaje mi tylko życzyć Wam dziewczyny UDANEJ ZABAWY …

Powiązane artykuły