White Vapor to projekt stworzony przez Olivera Maya, absolwenta niemieckiego Industrial Design. Model zaprezentowano szerszej publice na „Brave and Bold” 2009 Michelin Challenge Design – prestiżowym konkursie designerskim, a potem na wystawie Detroit Motor Show, który jest swoistą kopalnią światowych premier w dziedzinie motoryzacji.
Głównym założeniem projektanta było zaspokojenie gustów automaniaków: fanów ekstrawaganckiego stylu i współczesnego wyglądu karoserii. Czy projekt trafił do serc kierowców? Trudno jednoznacznie ocenić, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że maska samochodu bardziej przypomina golarkę niż tradycyjne auto. Oliver wyjaśnia, iż zaokrąglony przód wykonano z troską o pieszych i ich bezpieczeństwo. Brak drzwi i dachu w White Vapor czyni go sportowym autem w każdym calu. Poza tym, samochód posiada dwa układy kierownicze, dlatego auto sprawdzi się zarówno na polskich jak i angielskich drogach. Na pierwszy rzut oka dostrzeżemy charakterystyczną linię nadwozia – żeberkowate, mocne wcięcia i wysoko uniesione nadkola. Dodatkowo niskoprofilowe opony oraz duża średnica koła z efektownymi felgami nadają mu dynamiczny, agresywny charakter. Nowoczesną linię White Vapor zawdzięcza również materiałom, z jakich został skonstruowany: lekkiemu aluminium oraz włóknom węglowym, które zapewniają lekkość i oszczędzają energię.
Auto jest zasilane wodorem, który staje się powoli alternatywnym paliwem dla benzyny. Wytwarzany prąd jest magazynowany w wmontowanych w auto bateriach zasilających 4 zainstalowane w kołach silniki. Zaletą samochodów z hydrogenową jednostką paliwową jest ograniczona emisja spalin i ekologiczny charakter.