Welur – trend na jesień 2009

Spis treści

Mimo, że jesieni jeszcze za oknami nie widać, warto zaopatrzyć swoją szafę w modne ubranie. W tym sezonie na pokazach mody króluje welur. Kreacje z tego materiału przedstawiały takie domy mody jak Fendi czy Givenchy.

modny welur 002 Welur – trend na jesień 2009

Modny materiał to doskonały pomysł na jesienne dni. Uszyte z miękkiego weluru sukienki sprawią, że kobieta będzie się czuła jednocześnie elegancko i swobodnie, bez zbędnej sztywności. Projektantom najbardziej przypadły do gustu skromne sukienki, a jedynymi ozdobami są delikatne drapowania i upięcia. Wersja czarna jest widziana jako bardziej elegancka, natomiast żywsze kolory dodają wdzięku i są bardziej odpowiednie na co dzień.

modny welur 003 Welur – trend na jesień 2009

Firma Givenchy proponuje z czarnego weluru. Obok sukienek warto zwrócić uwagę na ciekawe kostiumy i żakiety. Ciemny kolor uczyni je idealnymi na formalne spotkania. Jeśli chcemy natomiast zachwycić strojem w zwykły dzień, wystarczy skromną welurową sukienkę ubrać do wysokich kozaków lub legginsów z balerinkami. Będzie to idealne połączenie na jesienny spacer.

Plusem strojów uszytych z weluru jest ich połysk. Ta właściwość materiału sprawia, że biżuteria staje się zbędna i sam ubiór dodaje blasku. Dzięki temu stroje są eleganckie, a kobiety nie będą się czuły skrępowane nadmierną ilością ozdób.

Powiązane artykuły