Warsaw Film Festival 2009

Spis treści

W najbliższy piątek, 9 października, rusza 25. Warszawski Festiwal Filmowy. Na jednej z czołowych imprez filmowych w Europie Środkowej i Wschodniej zobaczymy premiery z 57 krajów świata. Są wśród nich filmy nagrodzone na najbardziej prestiżowych festiwalach filmowych na świecie.

Warsaw Film Festival to niezwykłe wydarzenie kulturalne w tej części Europy. Na tegorocznym festiwalu zaprezentowanych zostanie blisko 150 nowych pełnometrażowych filmów oraz ponad 100 filmów krótkometrażowych. Program Festiwalu podzielono na osiem sekcji, w których przyznawane są nagrody. Najważniejszy jest Konkurs Międzynarodowy, dla filmów fabularnych z całego świata. W Konkursie 1-2 zobaczymy debiuty fabularne z całego świata, a w Konkursie Wolny Duch – filmy niezależne. Filmy krótkometrażowe również mają swoją nagrodę. W Warszawie nie zabraknie też nowych dzieł znanych filmowców oraz produkcji dla dzieci i rodziców.

Warszawski Festiwal Filmowy cieszy się dużą popularnością i uznaniem w świecie kinematografii. Dołączył on do grupy dwunastu czołowych światowych festiwali – w Cannes, Berlinie, Wenecji, San Sebastian, Locarno, Karlowych Warach, Tokio, Mar del Plata, Moskwie, Montrealu, Szanghaju i Kairze, stając się ważną międzynarodową imprezą filmową.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 9 – 18 października. Seanse filmów będzie można zobaczyć w trzech warszawskich kinach: w Kinotece (w Pałacu Kultury i Nauki), Multikinie w centrum handlowym Złote Tarasy oraz w kinie Kultura przy ul. Krakowskie Przedmieście. Bilety można kupować w przedsprzedaży przed rozpoczęciem Festiwalu w Empiku przy ul. Marszałkowskiej, a także podczas trwania Festiwalu w Kinotece. Ceny biletów na poranne seanse wynoszą 10 złotych, popołudniowe i wieczorne – 15 złotych.

YouTube Preview Image

Więcej informacji na temat festiwalu oraz pełen program znajdziecie na stronie: http://www.wff.pl/

Powiązane artykuły