Wanny do Twojej łazienki

Spis treści

Łazienka już dawno przestała być sekretnym miejscem, dostępnym tylko oczom domowników, a coraz częściej chwalimy się nią równie ochoczo jak nowocześnie urządzoną kuchnią czy wytwornym salonem. Centralnym punktem jest zwykle wanna, która w dużej mierze determinuje wygląd łazienki, dlatego jej wybór jest niezwykle istotny. Najefektowniejsze są te, które łączą niestandardowe materiały. Śledząc najnowsze trendy zagraniczne, prezentujemy Państwu najciekawsze modele wanien, które być może zainspirują do aranżacji łazienki w nowym, niekonwencjonalnym stylu.

Jedną z interesujących ofert jest wanna UFO w kształcie kosmicznego spodka wykonana ze stali nierdzewnej. Dostępne modele to polerowana stal lub egzemplarz o czarnej obudowie z warstwą białej emalii położonej wewnątrz. Emalia chroni wannę przed korozją lub niekorzystnym działaniem detergentów. Ergonomiczne, plastikowe oparcie wanny ochroni nasze plecy przed chłodem stali i uprzyjemni relaks. Zaletą stalowych wanien jest ich lekkość, dlatego nie ma problemu z ich montażem. Niestety, wady przewyższają korzyści. Stalowe wanny są zimne w dotyku i nie utrzymują ciepła, przez co woda szybko się wychładza.

Obecnie furorę na rynku robią elementy z kamienia. A co można powiedzieć o kamiennej wannie? Absolutnie nie jest ona tylko wyżłobionym otworem w skale, którą potem oszlifowano. Masywny charakter kamienia nadaje łazience japońskiego stylu, a sama wanna prezentuje się bardzo wytwornie.

Poza estetycznym wyglądem i ekologicznym budulcem kamienne wanny charakteryzują się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Niestety ich montaż wymaga konsultacji z dekoratorem wnętrz. Przede wszystkim kamienne wanny wymagają dużych powierzchni, alby wydobyć z nich to, co najpiękniejsze. Poza tym, są one bardzo ciężkie (zwykle ważą ponad 500kg), dlatego wcześniej warto sprawdzić nośność posadzki.

Dużo ciekawsze wanny od zwykłych żeliwnych lub akrylowych, są drewniane. Zwyczajny, szablonowy kształt wanny nie zniewala pomysłowością formy, ale przemawia prostotą. Taki typ balii doskonale wtopi się w rustykalne klimaty łazienki i znajdzie zwolenników wśród miłośników ekologicznego stylu życia.

Powiązane artykuły