Wakacje we Włoszech – dlaczego jest to idealny kierunek dla całej rodziny?

wycieczka do wloszech

Spis treści

Włochy to jeden z najbardziej zróżnicowanych pod kątem geograficznym krajów Europy. Znajdziemy tam wszystko, co tylko możemy sobie zamarzyć – wysokie góry, piaszczyste plaże, skaliste wybrzeża, wyspy oraz tysiące starożytnych zabytków. Jest to również znakomity kraj, aby wybrać się na wakacje z dziećmi. Dlaczego warto? Odpowiadamy!

Dlaczego warto zabrać dzieci do Włoch?

Powodów jest wiele. Wśród nich wymienić można ogromne bogactwo geograficzne tego regionu. Jest to kraj, który słynie z malowniczych krajobrazów oraz pięknych plaż. Wiele kurortów nad morzem oferuje świetne plaże, na które można udać się razem z dziećmi. Włochy z trzech stron otoczone są morzem, a więc takich miejsc zdecydowanie nie brakuje. Nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych.

Włochy również to bogata kultura i historia. Na każdym kroku możemy spotkać się z zabytkami pochodzącymi ze starożytności, średniowiecza, renesansu lub innych epok. Kultura wypływająca z Włoch przez tysiąclecia kształtowała świat, który znamy. Warto zapoznać dzieci z historią i kulturą, aby poszerzyć ich horyzonty. Zarezerwuj pobyt we Włoszech na https://www.traveligo.pl/ i ciesz się wakacjami razem z najmłodszymi.

Wakacje z dziećmi we Włoszech – czemu to dobry kierunek?

Do Włoch warto wybrać się z jeszcze jednego powodu – niesamowicie smaczna kuchnia. Osoby, które nie smakują na co dzień we włoskich klimatach, muszą wiedzieć, że kraj ten nie powinien kojarzyć się tylko z pizzą i makaronem. Miejscowa kuchnia oferuje o wiele więcej smacznych potraw, takich jak np. risotto czy polenta. To znakomita okazja dla dzieci, żeby zapoznać się z lokalnymi kulinariami.

Spędzając wakacje we Włoszech, bez problemu można znaleźć mnóstwo atrakcji, które spodobają się dzieciom. W kraju tym znajdziemy wiele parków rozrywki, parków wodnych, a także kreatywnych muzeów, które mogą zainteresować najmłodszych. Oprócz tego Italia jest wypełniona zwykłymi miejscami rekreacji jak np. boiska lub place zabaw, gdzie można urządzić dzieciom odpoczynek od zwiedzania.

Zobacz także: https://indeks73.pl/wakacje-all-inclusive-w-jaki-sposob-szukac-ofert/

Jakie plaże warto odwiedzić z najmłodszymi?

Tak jak już wspomnieliśmy – Italia posiada mnóstwo plaż, które są przyjazne spędzaniu czasu z dziećmi. Które z nich warto odwiedzić, spędzając wakacje we Włoszech? Jeżeli spędzamy wakacje na Sardynii, warto odwiedzić plażę La Pelosa, która jest istnym rajem dla rodzin z dziećmi. Woda jest tam płytka i spokojna, więc najmłodsi mogą bezpiecznie biegać po plaży i kąpać się w morzu.

Jeżeli planujecie odwiedzić Kalabrię, znakomitym wyborem będzie plaża Tropea, która słynie z białego piasku i krystalicznie czystej wody. W tym przypadku również mamy do czynienia z płytką wodą, która pozwala na swobodną zabawę. Oprócz tego w okolicy znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, takiego jak np. rowerki, a także restauracje i inne atrakcje, z których można skorzystać wraz z dziećmi.

Powiązane artykuły