Wakacje po francusku

Spis treści

Od wieków za kolebkę dobrego stylu i elegancji uchodzi Paryż – stolica mody i piękna. Wyborna kuchnia zakrapiana winem z francuskich winnic przy wtórze zrywnego kankana… Paryż gwarantuje pasmo niespodzianek, nie tylko tych kulinarnych. Aby ich doświadczyć w pełnej krasie tegoroczne wakacje powinniśmy spędzić w Chateau de Villette lub Chateau de Vault de Lugny.

Chateau de Villette jest jednym z najokazalszych zamków Francji. Zachwyca swą prostą, a jednocześnie pełną przepychu architekturą – dzieło słynnego architekta Francois Mansarda. posiada wystawny salon w formie ośmiokąta zdominowany przez biel i błękit oraz elegancką jadalnię z oryginalnym, 17-wiecznym, rzeźbionym bufetem kamiennym. Wejściowy hol z kamienia wapiennego przesiąknięty jest klasycyzmem. Każda z 18 sypialni z własną łazienką została odrestaurowana i tchnie szczyptą nowoczesności, która nie koliduje z historycznym wizerunkiem budynku.

Ale czymże byłaby Francja bez tradycyjnej kuchni! W hotelu są aż dwa punkty gastronomiczne, a wszystko to, aby zaspokoić apatyt największych smakoszy. Nie musimy skrupulatnie liczyć kalorii, gdyż kuchnia warta jest grzechu. Poza tym, oferuje siłownię, pokój bilardowy oraz salę taneczną. Telefon zainstalowany jest w każdym pokoju wraz z bezprzewodowym dostępem do Internetu. posiada również rozliczne atrakcje między innymi kaplicę, stajnię czy szklarnię.

otacza 750,000m2 ogrodu (zaprojektowanego ręką mistrza LeNotre), przyozdobionego dwoma prostokątnymi jeziorami oraz wspaniałą fontanną. Chateau de Villette umożliwia aktywny gości proponując jogging, polowania, pływanie czy próbę sił na nowo otwartym korcie tenisowym.

Chateau de Vault de Lugny to urokliwy zamek wzniesiony na przełomie XIII i XIV wieku z komfortowo urządzonymi pokojami i bogato zdobionymi łazienkami. Wejście hotelu strzegą szwajcarzy, którzy ciepło witają swoich gości i zajmują się bagażami.

Całość tworzy bajkowy klimat w najwyższym stylu. W pokoju czeka na gości wyborne białe wino oraz aperitif. Dania serwowane w zamku to również niezapomniana uczta dla podniebienia karmionego burgundzkimi specjałami. Obsługa hotelowa gwarantuje również opiekę nad dziećmi oraz menu dostosowane dla małych gości.

Powiązane artykuły