W objęciach kaszmiru

Spis treści

Otulona Kaszmirem, to nazwa najnowszej kolekcji polskiego projektanta Macieja Zienia, na jesień/ zimę 2009. W tym sezonie będziemy nosić proste, o surowych formach, w jednolitych, lecz bardzo nasyconych barwach. Zień w swoich projektach wykorzystał biel, czerń, ciepły pomarańcz a także chłodny fiolet. wykonano z najwyższej jakości, luksusowych tkanin- jedwabiu i kaszmiru.

jest wynikiem zafascynowania projektanta luźnymi i zwiewnymi dodatkami takim jak szal, chusta, czy ponczo. , mimo iż na pierwszy rzut oka wyglądają skromnie, kryją w sobie misterne upięcia, marszczenia i draperie, które nadają im wyjątkową linię.

Zdaniem projektanta piękno tkwi w prostocie – szlachetne materiały i oryginalne kroje nie potrzebują dodatkowych ozdób. Ważnym dodatkiem stroju są jednak buty. Na sezon jesień/ zima Zień zaproponował wiązane nad kostką koturny.

Interesująco wyglądają także propozycje sukien ślubnych. Utrzymane w minimalistycznym stylu, skromne, zwiewne, bez zbędnych dodatków i ozdób. Projektant żongluje formą, od stylu awangardowego- krótka biała sukienka z czarnym pasem, po nieśmiertelną klasykę- długa asymetryczna suknia, obcinana pod biustem.

Powiązane artykuły