W 365 dni dookoła świata

Spis treści

Te niepowtarzalne w wyjątkowy sposób oddają esencję natury, a w szczególności piękno ogrodów na całym świecie. Ich producent – Van Cleef & Arles – jest członkiem Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego  (FHS), co świadczy o najwyższej jakości jego produktów.

van cleef arpels jardin francaise W 365 dni dookoła świata

Najnowsza kolekcja, Les Jardins, jest kontynuacją trendu „quantièmes de saisons” zapoczątkowanego w 2006 roku. Produkty z tej linii są unikalne pod względem struktury, w której wykorzystano specyficzną tarczę wykonującą pełen obrót co 365 dni. Dzięki tej innowacyjnej budowie, zegarek  każdego dnia wygląda odrobinę inaczej. Na obracającej się tarczy namalowano cztery obrazy przedstawiające ogrody. Pierwszy z nich to romantique Anglaise (ogrody Anglii), kolejny to Jardin Italien (ogrody Włoskie), Jardin à la Française (ogrody we Francji) i na zakończenie Jardin d’Extrême-Orient (ogrody Dalekiego Wschodu). Przyglądając się każdej z ilustracji można bez większego problemu dopasować ją do konkretnego regionu.

van cleef arpels jardin italien W 365 dni dookoła świata

Ilość elementów zegarka została ograniczona do 100 części, które umieszczono w 16-karatowym białym złocie. Elementy wykonane z macicy perłowej (materiał wykorzystywany w Europie do wyrobu biżuterii, ozdób oraz sztuki użytkowej) zaznaczają mechaniczny obrót tarczy, połyskujące ozdabiają wycięcie na szkiełko, a bransoletkę wykonano z białej skóry aligatora.

Prezentowane są prawdziwymi dziełami sztuki oraz dowodem artyzmu i kreatywności, z których znany jest Van Cleef & Arpels.

Więcej na: http://www.vancleef-arpels.com/

Powiązane artykuły