Volvo XC90 na nowo

Spis treści

XC90 na rynku jest już od wielu lat. Prawdopodobnie przyszła już pora na nową generację, jednak szwedzki producent zdecydował się jedynie na lifting.

 

Już na stałe z oferty wycofana zostanie wersja przeznaczona dla pięciu osób. Pozostanie zatem wyłącznie wersja siedmioosobowa. Dlaczego? Zapewne ze względu na oszczędności finansowe, ale również decyzja spowodowana jest przez chęć dodatkowego odróżnienia XC90 od mniejszego XC60, który występuje wyłącznie w wersji pięcioosobowej.

volvo 2 Volvo XC90 na nowo

Jakie zmiany napotkamy w odświeżonej wersji? Z zewnątrz terenówki pojawią się m.in. elementy w kolorze aluminium (relingi), nowe felgi o średnicy 18 cali, kierowca otrzyma również nowy komputer pokładowy z ulepszoną nawigacją.

XC90 na rynku znajduje się już od 7 lat i tegoroczny lifting jest zdecydowanie konieczny, aby utrzymać sprzedaż. Jak się można było spodziewać, dotąd montowane jednostki napędowe pozostaną bez zmian.

volvo 3 Volvo XC90 na nowo

A co z nową generacją? Była planowana na 2010 rok, jednak problemy finansowe powodują znaczne opóźnienie jej premiery. Najprawdopodobniej zupełnie nowy model pojawi się na rynku dopiero w 2012 roku.

Powiązane artykuły