Volkswagen Passat CC Exclusive

Spis treści

Volkswagen Passat CC doczekał się topowej wersji Exclusive.

passat cce 03 Volkswagen Passat CC Exclusive

Jak sama nazwa wskazuje, pakiet ten zawiera elementy wyposażenia i detale zwykle utożsamiane z samochodami z segmentu premium. Z zewnątrz Passat CC Exclusive wyróżnia się specjalnym, perłowym lakierem Moonlight Blue, 18-calowymi obręczami aluminiowymi oraz pakietem chromowanych wstawek.

Wewnątrz znalazła się dwutonowa skórzana tapicerka, będąca połączeniem siedzisk w kolorze „Nougat” i czarnych obić „Nappa”. Całość połączono ze sobą kontrastującymi przeszyciami, które znalazły się także na panelach drzwiowych. Ciekawym dodatkiem są także elementy wykończeniowe pokryte lakierem fortepianowym „Black Piano” oraz podświetlane progi drzwiowe.

passat cce 05 Volkswagen Passat CC Exclusive

Pakiet „Exclusive” dostępny jest w połączeniu ze wszystkimi silnikami oferowanymi w gamie modelu Passat CC. Ceny tak wyposażonych wersji zaczynają się w Niemczech od 35 225 Euro.

Najmniejszym silnikiem TSI oferowanym w Passacie CC jest jednostka napędowa o mocy 160 KM. Passat CC z tym silnikiem osiąga 100 km/h w 8,6 sekundy a jego prędkość maksymalna wynosi 222 km/h. Kolejną jednostką napędową jest TSI o mocy 200 KM. Na przyspieszenie do setki auto z tym silnikiem potrzebuje 7,6 sekundy. Najmocniejszą jednostką benzynową jest sześciocylindrowy motor o pojemności 3,6-litra i mocy 300 KM. Rozwija on maksymalny moment obrotowy 350 Nm i przyspiesza to czterodrzwiowe coupe do 100 km/h w zaledwie 5,6 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h.

passat cce 02 Volkswagen Passat CC Exclusive

W ofercie dostępny jest także silnik wysokoprężny TDI w dwóch wariantach mocy: 140 i 170 KM. W wersji 140-konnej Passat CC przyspiesza do 100 km/h w 9,8 sekundy i rozwija maksymalną prędkość 213 km/h. Passat CC TDI o mocy 170 KM osiąga prędkość 227 km/h. Na sprint do setki potrzebuje 8,6 sekundy.

Powiązane artykuły