Piwo Vintage No. 2 z Browaru Jacobsen House

Piwo Vintage No. 2 z Browaru Jacobsen House

Spis treści

Browar Jacobsen House już od wielu lat serwuje jedno z najbardziej popularnych piw świata – Carlsberg. Jako prezent dla swoich wiernych smakoszy, producent postanowił wypuścić na rynek specjalną, limitowaną edycję tego trunku – Vintage No. 2. Cena za jedną butelkę piwa to 250 euro. Co czyni to piwo tak wyjątkowym? Przyjrzyjmy mu się z bliska.

Vintage No. 2 jest piwem ciemny, gęstym, o bardzo obfitej pianie. W celu nabrania pełni smaku leżakowało w dębowych kadziach aż sto dni. Aromat kojarzy się z zapachem palonego drewna. Producent poleca spożywanie tegoż trunku w temperaturze 15 – 20 stopni Celsjusza oraz dodaje, że będzie ono idealnym uzupełnieniem potraw słonych takich jak owoce morza, szynka parmeńska, sery, ale i słodkich, np. czekolady, słodkich kremów. Należy również podkreślić, iż każda butelka Vintage No. 2 jest zapakowana w stylowe pudełko, którego litografią zajął się słynny artysta z Chile – Marco Evarisatti.

Na koniec, kilka słów o głównym pomysłodawcy. Kompozycja Vintage No. 2 to dzieło Morte Ibsena. Współpracując ze swoimi kolegami po fachu starał się stworzyć takie piwo, którego smak byłby esencją tego, co w tym trunku najlepsze. W rezultacie, efekt ich pracy przeszedł ich oczekiwanie – Vintage No. 2 to nie tylko perła wśród piw, ale również poważne zagrożenie dla wielu win na całym świecie.

Powiązane artykuły