Vintage 3 – najbardziej ekskluzywne piwo świata

Vintage 3 - najbardziej ekskluzywne piwo świata

Spis treści

Vintage 3 to nowe piwo duńskiego koncernu Carlsberg. Jest to trzecia i ostatnia edycja najbardziej luksusowej trylogii piwnej na świecie – trylogii, która stanowi połączenie browarnictwa najwyższej próby z innowacyjną sztuką.

Ekskluzywny trunek to wynik współpracy sześciu piwowarów Carlsberga z Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Danii, pod kierunkiem mistrza browarnictwa Morten Ibsena z Browaru Jacobson. Po długim procesie opracowywania receptury, piwo dojrzewało w dębowych beczkach pochodzących z francuskiego regionu Côte d’Or. Następnie szlachetny trunek został ręcznie przelany do ok. 1000 butelek, na które naklejono, również ręcznie, unikatowe etykiety.

Piwo Vintage 3 nazywane jest również jasnym winem jęczmiennym. Koneserzy będą pod wrażeniem jego niespotykanego smaku. W złocistym napoju wyczujecie nuty dębu, wanilii i orzechów, które przeniknęły do piwa podczas jego dojrzewania, a także aromat słodkich owoców powstały podczas fermentacji. To właśnie całkowicie naturalny proces fermentacji wpływa na niezwykle walory piwa Vintage 3, które zawiera 15% alkoholu. W czasie fermentacji nie są wykorzystywane żadne enzymy, czy pozostałości alkoholu zawarte w beczce. Piwo Vintage 3 idealnie pasuje do słodkich deserów oraz serów.

Na wyjątkowość nowego dzieła Carlsberga składa się nie tylko nieprzeciętny smak piwa, ale również wyjątkowa oprawa w postaci unikatowej butelki. Na etykietach Vintage 3 znalazły się fikcyjne opowieści z miasta Carlsberg, mówiące o odległej przeszłości lub przyszłości. Zaprojektowanie oryginalnych etykiet powierzono znanym artystom.Vintage 3 - najbardziej ekskluzywne piwo świata

Limitowana, z pewnością wzbudzi duże emocje wśród koneserów piwa. Jedna butelka tego duńskiego trunku będzie kosztować ok. 1050 złotych.

Powiązane artykuły