Vacheron Constantin Patrimony: Dwie nowe perełki – część 2

Spis treści

Legendarny  Haute Horlogerie kaliber 1120 QP który jest znany bardzo dobrze miłośnikom czasomierzy, został stworzony oczywiście we własnej manufakturze wprowadza do kolekcji  Patrimony Contemporaine z wiecznym kalendarzem który uwzględnia wszelkie zmiany daty aż do 1 marca 2010 roku, bez ingerencji w to zadowolonego użytkownika.

Kaliber jest ręcznie nakręcany i wyposażony w balans pracujący z nietypową częstotliwością  2.75 Hz (19.800 A/h) a jego pełne nakręcenie gwarantuje 40 godzin nieprzerwanej pracy. Komplikacja wiecznego kalendarza wyposażona została we wskazanie dnia tygodnia, dnia miesiąca oraz aktualny miesiąc i wskaźnik lat przestępnych ułożono to w jedną malutką tarczę – oczywiście wszystko w postaci analogowej, ustawione odpowiednio na godzinach: 9,3 oraz 12. Z kalendarzem sprzęgnięte jest wskazanie wszystkich faz księżyca (złoty dysk na lazurowym tle), zostało to delikatnie wkomponowane w srebrną, opalizującą tarczę. Bardzo minimalistyczna kompozycja została ozdobiona polerowanymi, złotymi, nakładanymi indeksami minutowymi (w formie okrągłych kaboszonów) oraz godzinowymi, dość prostymi wskazówkami a także logo marki z charakterystycznym złotym krzyżem maltańskim, obecnym także na szkieletowanym rotorze mechanizmu który widać przez szafirowy dekiel.

Trochę mniejsza niż w modelu World Time koperta ( w tym modelu mierzy ona dokładnie  41 mm) została umieszczona na przepięknym złotym pasku ze złotym zapięciem udekorowanym maltańskim krzyżem – jest to symbol rozpoznawalny na całym świecie podkreślający finezyjność i orginalność manufaktury Vacheron Constantine która produkcją zegarków zajmuje się już przeszło 250 lat. Co warte jest podkreślenia ich filozofia przez ten czas jest taka sama. Dlatego to wszystko pozycjonuje genewską firmę bardzo wysoko w hierarchii gadżetów tego typu. Komplikacje, przemyślane rozwiązania , doskonała jakość wykonania i piękna historia to wartości które latami były budowane by oprzeć na nich swoje fundamenty, i patrząc  na każdy szczegół tego jak i innych modeli możemy być pewni że każde następne cudo jakie wyjdzie spod ręki tej manufaktury będzie czymś wspaniałym i będzie stanowiło istną perełkę noszoną na dłoni.

Powiązane artykuły