V Noc Kultury w Lublinie

Spis treści

Kto powiedział, że dobre kulturalne mogą odbywać się tylko w Warszawie i innych wielkich miastach Polski? Mam dzisiaj doskonały przykład zaprzeczający tej teorii. V jubileuszowa Noc Kultury odbędzie się sobotniej nocy w Lublinie.

Tak, tak to miasto kojarzące się wszystkim z prowincją, w której nic nie ma, a jej mieszkańcy uciekają do metropolii, ma ogromny potencjał kulturalny. Niewątpliwie zakwalifikowanie Lublina na tzw. krótką listę miast ubiegających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nie było przypadkiem. Kto nie był nigdy w Lublinie, ma świetny powód, aby poznać to bogate kulturowo miasto, dlatego informujemy o tym wydarzeniu odpowiednio wcześniej.

16926cjijafaaa V Noc Kultury w Lublinie

Noc Kultury to w Lublinie wielkie święto, podczas którego nikt nie śpi. W tym roku na uczestników czeka około 250 różnych wydarzeń w przestrzeni publicznej, wystawy, koncerty, happeningi, spektakle oraz pokazy filmów. Tegoroczna edycja festiwalu przebiegnie pod hasłem „Miasto Dialogu”, a symbolem miasta na tą jedną noc stanie się Sztukmistrz z Lublina.

Takiej nocy nie można przespać!

Dokładny program Nocy Kultury oraz informacje potrzebne gościom z innych miast można znaleźć tutaj.

Powiązane artykuły