Usuwanie klap wirowych – sprawdź, na czym polega?

Spis treści

Usługa, jaką jest usuwanie klap wirowych, cieszy się coraz większą popularnością. Wciąż jednak wiele osób nie wie, czym się wyróżnia oraz na czym polega. Pora rozwikłać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytanie, które są najważniejsze. 

Czym jest usuwanie klap wirowych?

Usuwanie klap wirowych to usługa, która nie jest proponowana przez każdy warsztat samochodowy. W większych jednak jest ona dostępna. Czym jest usuwanie klap wirowych? Klapy wirowe miały z założenia poprawić ekologię, jak i działać na korzyść jednostek silnikowych oraz środowiska.

Sama metoda usuwania klap wirowych jest bardzo dobrą oraz wskazaną praktyką. Dla obu podmiotów usuwanie klap wirowych jest w pełni bezpieczne. W sposób bezpośredni wiąże się z procesem zaślepienia klap w kolektorze przy pomocy specjalnych wkładek.

Jak wygląda usuwanie klap wirowych w praktyce?

Tak naprawdę usuwanie klap wirowych oraz ich zastępowanie zaślepkami o wysokiej jakości jest nieco skomplikowane. Na pewno konieczne jest samo przeprogramowanie sterownika. Chodzi o sterownik, który wyłączy także klapy z samego poziomy komputera. Usuwanie klap wirowych bez nowej mapy jedynie spotęguje kolejne problemy. Spośród przeprowadzanych zmian tuningowych w samochodzie, często przeprowadzany jest także chiptuning skrzyni biegów w Busko-Zdroju.

Z jednej i drugiej usługi można skorzystać w dobrych warsztatach samochodowych. Warto wybrać warsztaty, które w tego typu usługach się specjalizują. Na mapie Polski jest ich dosyć dużo.

Czy usługi tego typu są kosztowne? Wszystko zależy od miejsca, w którym wykonuje się tę usługę, miasta, jak i modelu samochodu. W jednych przypadkach jest to niewielka kwota, a w innych może już to być kwota dosyć pokaźna. Oczywiście o cenie informuje mechanik przed rozpoczęciem usługi. Można wówczas podjąć decyzję o zdecydowaniu się na daną usługę, czy też zrezygnowaniu z niej. Z efektów po przeprowadzeniu zmian, kierowcy są raczej zadowoleni.

 

Powiązane artykuły