Urlop?… Może lot w kosmos

Urlop?... Może lot w kosmos

Spis treści

Jeśli myślisz nad idealnymi wakacjami, które zaskoczą ciebie lub twoich znajomych, zastanów się nad opcją, lotu dookoła księżyca. Każdy zainteresowany za taką przyjemność będzie się musiał liczyć z wydatkiem ok 150 mln dolarów. 

Jeśli już posiadamy taką kwotę na “wypoczynek” należy zgłosić się do firmy  Space Adventures z Virginii, która posiada doświadczenie w tej dziedzinie, to ona jako pierwsza na świecie zorganizowała 8 lotów na Międzynarodową Stację Kosmiczną dla indywidualnych klientów, a pierwszym był Dennisa Tito. Tego typu przyjemność kosztowała każdego z klientów w granicach 25-30 mln dolarów. W tej chwili trwają poszukiwania dla drugiego pasażera, gdyż pierwszy klient jest już dawno zapisany.

Następnie wspólnie z doświadczonym kosmonautą polecą rakietą Sojuz w rejs dookoła księżyca. Dzięki przeleceniu na niewidocznej stronie księżyca, pasażerowie będą mieli okazję zrobić zdjęcia z odległości 100 km od naszego ziemskiego satelity, do dziś ten widok podziwiały jedynie 24 osoby. Aby podróż mogła być tak długa, statek Sojuż spotka się na orbicie ziemskiej, z wystrzeloną bezzałogową rakietą, której zadanie będzie wyniesienie go na dalszy lot dookoła księżyca, możliwa jest również przerwa na przystanku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Powiązane artykuły