Uchwyty do butli gazowej – zadbaj o bezpieczeństwo!

butla gazowa

Spis treści

Właściwie zabezpieczona butla gazowa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. W jaki sposób można ją ochronić przed zniszczeniem i poważnymi wypadkami? Bardzo pomocne uchwyty do butli gazowej. Zobacz, kiedy warto je wykorzystać i jakie ich warianty są obecnie dostępne!

Kiedy warto zastosować uchwyt do butli?

Butla gazowa powinna być odpowiednio zabezpieczona, aby nie była ona narażona na niszczące czynniki zewnętrzne, na przewrócenie się oraz przemieszczenie. Do tego celu można zastosować uchwyt do butli – http://www.orfemet.pl/mocowania-do-wozkow/uchwyty-do-wozkow/ który pozwala na jej zamontowanie w miejscu i ustabilizowanie.

Uchwyty przeznaczone do butli gazowych są obecnie używane w wielu miejscach, między innymi są one montowane:

  • na halach, gdzie korzysta się z butli gazowych do prowadzenia procesów

  • w magazynach, w których przechowuje się butle gazowe, również na zewnątrz

  • w pojazdach, w których butle gazowe używane są do zasilania

  • w wózkach widłowych oraz w innych maszynach

  • w domach jednorodzinnych, gdzie korzysta się z butli gazowych do gotowania

Jak widać, uchwyt do butli może być zastosowany w wielu miejscach, gdzie konieczne jest przechowani i zabezpieczenie tego rodzaju pojemnika na gaz.

Warto też wskazać, że pod pojęciem jak uchwyt do butli znajduje się rodzaj uchwytów pozwalających na łatwiejsze przenoszenie butli. Są one głównie używane na butlach, które nie są wyposażone w tego typu element.

Rodzaje uchwytów do butli gazowych

Wśród dostępnych wariantów uchwytów do butli gazowych można znaleźć szeroką gamę różnych produktów. Dzielone są one na kategorie pod kątem materiałów, z jakich są wykonane, a także sposobu montażu.

W przypadku cięższych butli najlepszym wyborem będzie uchwyt do butli wykonany z metalu ocynkowanego. Zabezpieczony jest on wtedy przed czynnikami zewnętrznymi i nie jest podany na korozję. Takie uchwyty najczęściej zapinane są za pomocą łańcucha, który stabilnie przytrzymuje butlę na miejscu.

Również dostępne są plastikowe uchwyty do butli, które najczęściej wyposażone są w elementy z paski z tworzywa sztucznego albo w paski tkaninowe o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Takie uchwyty znajdują zastosowanie przy przechowywaniu mniejszych i lżejszych butli gazowych.

Jak kupić uchwyt do butli gazowej?

Obecnie uchwyt do butli można zakupić w wielu punktach sprzedaży. Duży wybór tego typu elementów jest dostępny przede wszystkim w firmach specjalizujących się w sprzedaży i wynajmie butli gazowych oraz elementów przeznaczonych do butli.

Zamówienia można też składać online, a wybrane produkty będą dostarczone do klienta pod jego adres.

Powiązane artykuły