Ubrania spod znaku vintage

Spis treści

na w pełni, a nadchodząca wiosna to najlepsza okazja, żeby do swojej szafy wprowadzić powiew inności i oryginalności. Bo o ciuchach można powiedzieć wiele, ale na pewno nikogo nie pozostawią obojętnym i nie pozwolą wtopić się w tłum.

na ma swoich przeciwników jak i zagorzałych zwolenników, a może zwolenniczki raczej. Być może posypią się na mnie gromy za to, że ulegam stereotypom, ale mam wrażenie, że większość mężczyzn nie polubi tej mody. Bo tak to już jest drogie panie, że faceci nie lubią wielu ciuchów, za którymi my przepadamy. Oni chcą, żebyśmy zawsze były seksowne i pociągające, my czasem mamy ochotę na więcej luzu i swobody. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Spodnie alladynki czy buty zimowe Ugg to dla facetów koszmar, większość kobiet za to je uwielbia, właśnie za swobodę i dobre samopoczucie.

1195178 57926299 Ubrania spod znaku vintage

Ale zostawmy już kwestię męskich preferencji i zajmijmy się właściwym tematem. Ciuchy spod znaku przeżywają drugą młodość, pierwsza to czas młodości naszych mam, a nawet babć. Bo obejmuje rzeczy nawet z lat ‘50 ubiegłego wieku. Oczywiście takie egzemplarze są raczej rzadkością, bo to już ponad 60 lat minęło… O tym, że zatacza koło wiadomo było już dawno, ale obecny trend jak żaden inny jest tego potwierdzeniem. Do tej pory współczesne trendy były co najwyżej inspirowane minioną modą, ciuchy były projektowane na jej podstawie. to ciuchy wyszukane w piwnicach i na strychach, wyjęte z wielkich pudeł i otrzepane z kurzu, którym przykryły się przez lata oczekiwania na swój renesans.

humor 7 Ubrania spod znaku vintageOczywiście na pewno nie wszystkie podbiją serca, część z nich dziś wygląda po prostu śmiesznie, ale może to tylko kwestia czasu, kiedy ponownie podbiją nasze serca. Do łask wracają chociażby grube swetry oversize z kolorowymi nadrukami, kombinezony w kwiaty, bluzki z żorżety, długie żakiety czy sztuczne futra oraz oczywiście poduszki na ramionach. Rodzajów ciuchów, które można znaleźć w stacjonarnych i internetowych sklepach , nie sposób wymienić. Bo jak w kilku słowach opisać modę kilkudziesięciu lat, w dodatku tak bardzo barwnych. na pewno nie przypadnie do gustu wszystkim, część osób nie odważy się też na ubranie się od stóp do głów w tym stylu, ale choć kilka rzeczy trzeba mieć.

Ceny ubrań wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, trzeba też pamiętać, że występują w pojedynczych rozmiarach. Wśród sklepów z ciuchami można znaleźć miejsca niezwykłe, galerie, w których traktowane są jak dzieła sztuki i mają swoją historię. Za historią idzie oczywiście cena, która rośnie w miarę skomplikowania historii. Osobom, które nie przepadają za noszeniem ubrań z drugiej ręki, a wpadli w szał , na przeciw wychodzą młodzi projektanci. Wiele najnowszych kolekcji inspirowanych jest minioną modą, różnica z kolekcjami z sieciówek jest jednak prosta, te małe nie są inspirowane tamtymi trendami, ale są projektowane i szyte w tamtym stylu.

staje się nie tylko stylem ubierania, ale coraz bardziej stylem życia. Ci, którzy wpadli w pułapkę tego stylu nie tylko ubierają się w ten sposób, ale także urządzają mieszkania. Na razie jednak na meble w tym stylu nie jest tak rozpowszechniona jak na ciuchy. Tutaj znajduje się oferta jednego z internetowych sklepów , w chwili obecnej ma w zasadzie jedynie charakter poglądowy, bo jak można zobaczyć, najlepsze kąski są wyprzedane… I niech mi ktoś powie, że ciuchy to wymysł stylistek…

Zdjęcia: sxc.hu

Powiązane artykuły