Twoja osobista rzeźba

Spis treści

Portret, karykatura czy zwykły szkic na kartce papieru? To już przeżytek! Denise Wrightson i Vicky Platt wprowadzają całkowicie nową i unikalną metodę upamiętniania osób bliskich czy też samego siebie. Ci artyści wykonują na zamówienie trójwymiarowe rzeźby. Ten projekt został nazwany „You Look Like a Million Dollars” i jest już kolejnym trafnym pomysłem duetu Denise Wrightson i Vicky Platt.

 Twoja osobista rzeźba

Do wykonywania tych dzieł sztuki wykorzystuje się zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne technologie, dzięki którym rzeźby nabierają prawdziwie ludzkich kształtów. Dodatkowo w swych rzeźbach artyści obok starannie wykonanych elementów, umieszczają także przedmioty codziennego użytku. Rzeźby tworzone są z mieszanki wartościowych metali, brązu oraz szkła. Dodatkowo ich powierzchnię zdobią m. in. diamenty. Projektanci przyznają, że to co ich na początku inspirowało do tworzenia tych unikalnych rzeźb to przede wszystkim złota maska egipskiego faraona Tutankhamona, legendarne już jaja wielkanocne wykonane przez Carla Petera Feberge dla rosyjskiego cara oraz wyjątkowo skomplikowane powierzchnie Gustava Klimta. Mimo wszystko, Wrightson i Platt dodają, że obecnie ich natchnieniem jest tylko i wyłącznie ciało człowieka.

 Twoja osobista rzeźba

Cena, którą trzeba zapłacić za wykonanie podobizny wynosi  £50000. Ta kwota pokrywa wielomiesięczną pracę duetu Denise Wrightson i Vicky Platt, która jest potrzebna do wykonania tego niekwestionowanego arcydzieła.

Więcej informacji na: http://www.youlooklikeamilliondollars.com/ oraz http://www.wrightsonandplatt.com/

Powiązane artykuły