Trwa New York Fashion Week 2011!

Spis treści

Kiedy niektórzy nerwowo rozglądają się za pierwszymi oznakami wiosny, inni już przygotowują się na następną zimę. W Nowym Jorku trwa Mercedes- Benz Fashion Week, gdzie najwięksi z całego świata prezentują swoje propozycje na jesień i zimę 2011.

Nowojorski tydzień mody zaczął się 9 lutego, trwa zatem już kilka dni, ale nikt nie powiedział, że to już koniec. Pokazy projektantów z całego świata będzie można oglądać do czwartku. A trzeba uczciwie przyznać, że jest co oglądać. Na Tygodniu Mody znajdziemy kolekcje z tak uznanych domów mody jak Calvin Klein, Ralph Lauren, Oscar de la Renta, Donna Karan czy Tommy Hilfiger. Nie znaczy to jednak, że młodzi początkujący nie mają szansy na nowojorskim Tygodniu Mody. Organizatorzy poza ściągnięciem do siebie wielkich nazwisk sięgają po projektantów stawiających w świecie mody pierwsze kroki, ale już cieszących się uznaniem krytyków i, co najważniejsze, klientów.

Na Tygodniu Mody nie zabrakło także polskiego akcentu, w czwartek swoją kolekcję na sezon jesienno- zimowy 2011/2012 prezentowała Eva Minge. To jedyna polska projektantka na tegorocznym New York Fashion Week, jest to także druga taka impreza, w której udział bierze Minge. Na pokazie pojawiła się między innymi wielka fanka Evy – Kelly Rowland, ubrana w kreację z najnowszej kolekcji polskiej projektantki. Tydzień Mody w Nowym Jorku to, poza okazją do zaprezentowania trendów na nadchodzące sezony, okazja do pokazania się. Stąd nie dziwi obecność celebrytów, a także łowców autografów.

Tegoroczny Tydzień Mody nieznacznie zmienił się w stosunku do imprez z poprzednich lat. Głównie chodzi tu o rozmach, z jakim do tej pory pokazy były organizowane. Nie myślę tu jednak o ilość pokazów i imprez towarzyszących, bo odbędzie się ich kilkadziesiąt, o ile nie kilkaset. Zmiana polega na tym, że pokazy są dużo bardziej kameralne. W poprzednich latach odbyło się wiele pokazów dla kilkutysięcznej widowni, w tym roku takich pokazów nie będzie. Organizatorzy kładą nacisk na imprezy dla kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset osób.

17316 Trwa New York Fashion Week 2011!

Jest szansa, że wtedy będą brali w niej udział, ci dla których jest sposobem na życie, a nie tylko osoby chcące się pokazać w odpowiednim miejscu.

Więcej informacji o nowojorskim tygodniu mody można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: mbfashionweek.com

Powiązane artykuły