Topper na tort – jak wybrać

pieczenie tortow

Spis treści

Dekoracja tortów bywa czasem bardzo trudna i kosztowna. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów dekoracji i dostosowywania każdego tortu pod daną imprezę. Mowa tu o topperach, które stanowią świetną dekorację tortu, którą można wykorzystać ponownie.

Czym jest topper na tort?

Ozdoba jaką jest topper na tort może zastąpić napis wykonywany zazwyczaj z czekolady na przestrzeni tortu. Z tego powodu dobrze sprawdzi się w ciastach i tortach, które nie mają gładkiej warstwy śmietany na szczycie, a zamiast tego znajdziemy tam na przykład owoce. Wtedy wystarczy jedynie wbić szpikulec przymocowany na dole toppera w tort i możemy cieszyć się elegancką i schludną dekoracją.

Chcąc znaleźć miejsce, w którym zakupimy topper na tort warto zastanowić się, czy takowych nie oferuje na przykład lokalna hurtownia foremek silikonowych. Te coraz częściej zaczynają wykonywać nawet toppery, które można w prosty sposób stworzyć przy użyciu druku 3D i niewielkiej ilości materiałów.

Na co patrzeć przy wyborze toppera?

Najważniejszy jest oczywiście jego wygląd. Toppery w przeciwieństwie do opłatków, czy też napisów wykonywanych przez cukierników nie są jadalne, więc jeden problem mamy z głowy. W zależności od imprezy topper powinien prezentować się nieco inaczej. Na bardziej podniosłe okazje należy dobrać bardziej dostojne kolory toppera takie jak złoto, biel oraz czerń. Z kolei w wypadku urodzin nikt nie obrazi się gdy kupimy kolorowy topper, który doda imprezowego nastroju.

Gdzie szukać toppera na tort?

Żyjemy w takich a nie innych czasach, że topper na tort najprościej znaleźć będzie w internecie. Tam po wpisaniu w wyszukiwarkę właściwej frazy naszym oczom ukazują się oferty firm, które produkują przeróżne toppery. Przed zakupem bardzo ważne jest sprawdzenie opinii na temat danego sklepu by nie zostać oszukanym przez brak wysyłki czy też tragiczną jakość produktu. Toppery oferują też niektóre lokalne cukiernie, które oferują je za opłatą swoim klientom lub nieco taniej, gdy zakupione zostaną wraz z zamówionym tortem.

Powiązane artykuły