Top restauracje Bangkoku

Spis treści

Bangkok – nowoczesne i dynamiczne miasto położone nad egzotyczną zatoką Tajlandzką. Rzeka Chao Phraya dzieli je na dwie części, Thonburi i Krung Thep, z których każda jest równie interesująca i nasycona barwami tamtejszych straganów oraz budowli. Bez cienia wątpliwości Bangkok jest doskonałym przykładem kontrastów i różnic – obok nowo powstałych wieżowców żyją ubodzy mieszkańcy, którzy coraz częściej wtapiają się w bogate tło nowoczesnej architektury. Mimo tych wyraźnych różnic klasowych pomiędzy samymi bangkokijczykami, miasto jest popularnym i nietanim celem podróży.

Jest wiele propozycji, które kuszą turystów: wspaniałe arcydzieła orientalnej architektury, bajeczne krajobrazy, niepowtarzalna kuchnia Dalekiego Wschodu. Dzisiaj przedstawiamy informacje o właśnie o takich lokalach Bangkoku, gdzie można spróbować wyśmienitej kuchni tamtejszego regionu oraz spędzić miło czas poznając kulturę Tajlandii. Oto 6 miejsc w Bangkoku, które powinieneś odwiedzić.

bagkok widok na miasto Top restauracje Bangkoku

Vertigo
Masz ochotę zjeść kolację na dachu 61-piętrowego wieżowca w centrum miasta? Jeśli tak, to musisz odwiedzić właśnie ten lokal. Bez wątpienia nazwa „Vertigo” jest jak najbardziej adekwatna dla tej restauracji. Widok na miasto dosłownie oszałamia. Jest stylowa, elegancka, wyrafinowana – idealna na romantyczną kolację, przyjęcie, albo biznesowe spotkanie. Specjalnościami Vertigo są grillowanie owoce morza oraz wyśmienite trunki z całego świata. Restauracja otwarta jest codziennie od 18.30 do 23.00 (jeśli pogoda sprzyja, naturalnie). Strój należy być odpowiednio dopasowany do tego miejsca – klapki i krótkie spodenki odpadają.

restauracja Top restauracje Bangkoku

The Moon Bar
Jest to jeden z najwyżej położnych barów w Azji Wschodniej – perfekcyjne miejsce na każdy rodzaj spotkania. Wykwintne drinki serwowane są w intymnej oraz zmysłowej atmosferze, a charakteru nadaje bliskość rozgwieżdżonego nieba oraz fantastyczny widok z wieżowca. W tym miejscu również obowiązuje selekcja.

Bai Yun
Ten lokal również znajduje się gdzieś wysoko, między chmurami. Niepowtarzalna atmosfera kreowana jest przez orientalny wystrój nawiązujący do stylu chińskiego. To właśnie dania tamtego regionu są tutaj serwowane. Warto dodać, że Bai Yun zostało wybrane przez Thailand Tatler najlepszą restauracją chińską w latach 2004, 2005 i 2006. Lepszej zachęty chyba nie trzeba… Godziny otwarcia to 11.30 – 14.30 (obiad) oraz 18.30 – 22.30. Obowiązuje strój elegancki.

baiyun Top restauracje Bangkoku

Saffaron
To restauracja dla tych, którzy chcą rozkoszować się prawdziwe tajlandzką kuchnią w restauracji na najwyższym światowym poziomie. Lokal znajduje się na 51, 52 – piętrze wieżowca. Podzielony jest na trzy części, a to jest gwarancją wygody, prywatności oraz intymniej atmosfery. Wnętrza zachwycają luksusowym wystrojem i profesjonalną obsługą – jeżeli chociaż raz odwiedzisz Saffaron, z pewnością będziesz tam często powracać. Godziny otwarcia 11.30 – 14.30 (obiad), 18.00 – 23.00.

saffron Top restauracje Bangkoku

Juice Bar
To właśnie tutaj możesz rozkoszować się świeżo wyciśniętymi sokami, zdrowymi sałatkami, orientalnymi naparami z ziół i herbaty. Bar otwarty jest codziennie od 6 – 22.

juice bar Top restauracje Bangkoku

Wybór jednego z zaprezentowanych przez nas miejsc to stuprocentowa gwarancja pełnego zadowolenia. Jak widać oferta jest bardzo bogata, a to dopiero mały procent tego, co kryje w sobie Bangkok. Wspaniała kuchnia tamtego regionu oraz unikalna atmosfera miasta uczynią ze zwykłej wycieczki podróż życia.

Powiązane artykuły