Tesla szykuje nowe modele!

Spis treści

Tesla Motors swoim modelem Roadster pokazała światu, że można zbudować elektryczny samochód sportowy o stylistyce i sportowych osiągach.

 

Jednak ambicje firmy są o wiele większe. Na konferencji w Detroit, prezes Tesla Motors przedstawił plany firmy na najbliższe 4 lata. Najszybciej pojawi się czteromiejscowy sedan – model S. Już w 2012 roku samochód ten powinien znaleźć się w salonach. Auto będzie kosztowało mniej niż wynosi połowa wartości modelu Roadster, czyli ok. 50 000$. Samochód będzie miał ponad 400km zasięgu. Tesla nie zapomina o bezpieczeństwie, ich nowy sedan ma osiągnąć wynik 5 gwiazdek w teście zderzeniowym. We wnętrzu znajdzie się 17-calowy monitor i całkiem pojemny bagażnik.

Do 2012 zakończy się produkcja Roadstera, który znalazł już 1200 nabywców w 25 krajach. Do 2014 pojawi się… jego następca. W tym samym okresie powinny trafić na rynek crossovery ze znaczkiem Tesla Motors. Firma będzie się starała zmieniać swoją ofertę, tak aby ich pojazdy stawały się coraz bardziej przystępne dla przeciętnego użytkownika.

Co ciekawe mimo planowanych modeli, Musk powiedział, że Tesla nastawia się raczej na kooperację z innymi firmami i właśnie z tego typu działalnością wiąże swoją dalszą przyszłość. Technologia Tesli trafi do najnowszego Smarta i Mercedesa klasy A. Firma podpisała też kontrakt z amerykańskim Freightlinerem.

Wszystko wskazuje na to, że motoryzacja idzie w kierunku coraz większego wykorzystania energii elektrycznej. Tesla jako jeden z poważniejszych graczy tego rynku, może na tym sporo skorzystać.

Powiązane artykuły