Targi branżowe – jak wziąć w nich udział jako wystawca?

Spis treści

Targi branżowe to doskonała okazja do tego, aby zaprezentować ciekawe produkty lub usługi. To także świetny sposób, aby zdobyć nowych klientów, a nawet nawiązać relacje biznesowe z kontrahentami. Jak wziąć w nich udział? Jak się do tego przygotować? Podpowiadamy.

Wynajem powierzchni na targach

Jeśli chcemy wziąć udział w targach jako wystawca to należy na początek przygotować odpowiednią umowę z organizatorem wydarzenia. Lokalizację przyszłego stoiska wybiera się na podstawie przygotowanego planu. Zwykle do wyboru jest co najmniej kilka możliwości pod względem metrażu oraz kształtu. Najbardziej popularnym rodzajem są stoiska w zabudowie szeregowej. Charakteryzują się niewielką powierzchnią w kształcie kwadratu i są odpowiednim wyborem dla firm, które chcą przy małych kosztach zrealizować prezentację swoich produktów lub usług.

Zwykle też nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć powierzchnię o nietypowych rozmiarach. Jeśli firma ma przygotowany interesujący projekt, którym chce przyciągnąć uwagę to warto zdecydować się na stoisko narożne lub takie w formie wyspy. Szczególnie ten drugi typ kojarzy się z prestiżowymi przedsiębiorstwami. Dostęp do stoiska wyspowego jest ze wszystkich stron, więc jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na promocję własnej marki.

Kluczową kwestią jest także lokalizacja na hali. Ma to szczególne uzasadnienie zwłaszcza podczas dużych wydarzeń, gdzie ilość wystawców przekracza sto przedsiębiorstw. Najkorzystniejsze miejsca to te nieopodal wejścia oraz te umieszczone pośrodku, szczególnie jeśli w hali znajduje się główna scena na której organizowane są oficjalne pokazy lub występy artystów. Jest to w wielu przypadkach jednak kwestia dość indywidualna, ponieważ niektóre firmy preferują bardziej odosobnione miejsca w których mogą w ciszy i spokoju porozmawiać z klientem.

Projekt i budowa stoiska

Nie mniej ważną kwestią jest projekt oraz budowa stoiska targowego. Można korzystać zarówno z gotowych, modułowych rozwiązań, które są dość tanie, jak i wybrać indywidualny projekt. To drugie rozwiązanie przeznaczone jest zwłaszcza dla firm, które są gotowe zainwestować nieco większe pieniądze w promocję. Unikatowe, wyróżniające się stoisko na targach zwiększa szansę na spektakularny sukces, który przyniesie konkretne zyski. Posiadając niezwykły i wyjątkowy produkt warto zrobić wszystko, aby sprawnie go zareklamować. Profesjonalnym projektowaniem i tworzeniem różnego rodzaju stoisk zajmuje się między innymi firma exposystemy, która działa na rynku już od wielu lat.

Powiązane artykuły