Tanie ogrzewanie domu pod miastem. Czy to możliwe?

ogrzewanie w domu

Spis treści

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak ogrzewać dom pod miastem. Bardzo często wpływ na naszą decyzję ma chociażby słaba gazyfikacja lub jej brak, położenie działki, koszty związane np. z wykonaniem przyłącza. Alternatywą i ciekawym rozwiązaniem jest olej grzewczy.

Ogrzewanie domu to temat bardzo trudny, zarówno dla osób, które już cieszą się przez dłuższy czas domowym ogniskiem, jak również dla osób, które dopiero podejmują decyzję o budowie domu. Decydując się na budowę domu pod miastem, w mniejszej miejscowości musimy liczyć się z tym, że chociażby nie będziemy mieli możliwości skorzystania z usług gazowych, sieciowych. Problemem jest więc brak gazyfikacji bądź duże koszty związane z wykonaniem przyłącza.

W takich właśnie sytuacjach rozwiązaniem są systemy alternatywne, ty warto zdecydowanie porównać plusy i minusy różnych instalacji. Bardzo dobrym i trzeba przyznać, że coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które stosują inwestorzy jest olej opałowy z dostawą. Taka opcja ogrzewania domu daje nam po pierwsze maksymalny komfort cieplny, nawet przy bardzo niskich temperaturach, jak również uniezależnia nas od sieciowego dostawcy. Nie musimy również wykonywać bardzo drogiego przyłącza, składać całej masy dokumentacji.

Zobacz także: https://xn--drzewoycia-njc.org/wybieramy-dostawce-paliwa-o-czym-warto-pamietac/

Ekologiczność rozwiązania, brak opału

Dla wielu inwestorów tradycyjna forma ogrzewania, np. ekogroszkiem czy pelletem jest bardzo uciążliwa. Konieczność posiadania kotłowni, wykonania instalacji, montażu pieca, zapewnienia przestrzeni potrzebnej do magazynowana opału, a także konieczność sprzątania popiołu czy czyszczenia pieca jest bardzo niewygodnym rozwiązaniem. Stąd bardzo dużą popularnością cieszą się alternatywne rozwiązania. Olej grzewczy jest rozwiązaniem, które nie powoduje emisji spalin do atmosfery. Nie ma więc problemu z zanieczyszczeniem powietrza, smogiem.

Kaloryczność opału

W internecie bez problemu można znaleźć różnego rodzaju dane, które prezentują informacje na temat kaloryczności danych materiałów opałowych. Olej opałowy, który dostarcza firma https://zarebapaliwa.pl/ jest dużo bardziej kalorycznym opałem, niż drewno, węgiel, koks czy ekogroszek, o pellecie nie wspominając. Kaloryczność (dobra) opału sprawia, że łatwiej uzyskamy odpowiedni komfort grzewczy. Również do ogrzana domu zużyjemy po prostu mniej opału – nawet wtedy, gdy nie mamy jeszcze do czynienia z wykonaną, skuteczną, ciągłą izolacją pionową i poziomą.

Powiązane artykuły