Szkło z nadrukiem do łazienki – jakie ma zalety?

Spis treści

Łazienka zwykle urządzana jest raz na wiele lat. Rzadko zmienia się jej całkowity wystrój, ewentualnie tylko jakieś detale. Dlatego musi być ona jak najbardziej funkcjonalna. Obecnie mijają powoli czasy, kiedy na całej powierzchni królowały płytki. Teraz szuka się nowych rozwiązań, które wnoszą indywidualizm i nowoczesność do wnętrz.

Panele szklane-co to?

Na rynku dostępne jest szkło z nadrukiem w Piotrkowie Trybunalskim w wersji z grafiką oraz całkowicie gładkie. Obecnie grafiki tworzy się bezpośrednio na szkle, dlatego można na nich wykonać dowolne zdjęcia i obrazki, w każdym rozmiarze. Panele mają różne kształty, dlatego idealnie dopasują się do każdej aranżacji. Producenci najczęściej dysponują własnymi grafikami, co bardzo pomaga, jeśli sami mamy problem z wyborem. W łazienkach coraz częściej dominuje szkło, ponieważ jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i zawsze estetycznie się prezentuje.

Właściwości

Takie rozwiązanie sprawi, że łazienka zyska wyjątkowy charakter. Dodatkowo pełni wyjątkową funkcję dekoracyjną.

Druk UV

Jest to innowacyjna technologia, polegająca na drukowaniu poprzez napylenie specjalnego tuszu na powierzchnie. Później zostaje on utwardzony przy pomocy ultrafioletu. Tusz ma doskonałą odporność na czynniki mechaniczne. Idealnie nadaje się zatem do łazienki, ponieważ nie traci na atrakcyjności. To dobry wybór, który daje pewność, że wzór nie zacznie po latach blaknąć i się odbarwiać.

Szkło hartowane

Wszystkie panele szklane w Piotrkowie Trybunalskim wykonane są ze szkła hartowanego. Zapewnia to bezpieczeństwo i trwałość produktu, również na szok termiczny związany z nagłą różnicą temperatur. Jeśli już dojedzie do stłuczenia, to rozpada się ono na małe kawałki i nie tworzy ostrych krawędzi. Na szczęście stłuczenie tego materiału nie należy do najłatwiejszych, gdyż przyjmuje się, że potrzebna jest siła siedmiokrotnie większa w porównaniu do szkła zwykłego. Oczywiście konieczne jest sprawdzenie opinii o producencie.

Powiązane artykuły