Szklane poddasze

Spis treści

Nie od dziś wiadomo, że ludzie mają bardzo różne gusta odnośnie miejsca zamieszkania: jedni wybierają małe domki na spokojnej wsi, inni mieszkania w centrum dużej aglomeracji. W Nowym Yorku sprzedano mieszkanie, które bez wątpienia zalicza się do tej drugiej grupy.

Luksusowy apartament zajmuje ostatnie, 14-te piętro wieżowca w stylu Art Deco, który został wybudowany w 1920 roku. Można powiedzieć, iż mieszkanie to funkcję wyjątkowo atrakcyjnego poddasza. Jego szczęśliwym posiadaczem jest firma James Carpenter Design Associates. To właśnie jej członkom będzie dane rozkoszowanie się zapierającymi dech w piersi widokami m.in. na rzekę Hudson oraz World Financial Center.

Komfortowe poddasze przy Hudson Street 145 jest dziełem architektów z firmy Roger Marvel Architects. Ich celem było zniwelowanie do minimum granicy między wnętrzem domu, a tym, co na zewnątrz. Dlatego też najbardziej charakterystycznym elementem w konstrukcji mieszkania są szklane ściany. Apartament ma powierzchnię 700 m2. Właściciele mają do dyspozycji 4 sypialnie z łazienkami. Ponadto, w mieszkaniu znajdują się 3 zabudowane kominki, a także wspaniała klatka schodowa, do której konstrukcji użyto stali oraz, oczywiście, szkła. Z ogromnego tarasu mierzącego 420 m2 rozpościera się przepiękny widok na okolicę.

Bez wątpienia ten komfortowy apartament na samym szczycie wieżowca to marzenie wielu ludzi. Uwodzi on estetycznym wyglądem, jak i nowoczesnym wnętrzem. Mieszkanie usatysfakcjonowałoby najbardziej wybrednych właścicieli.

Powiązane artykuły