Szafy wnękowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Spis treści

Szafy wnękowe cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że cechuje je ogromna wygoda oraz pasują do takich pomieszczeń, jak sypialnia salon, czy przedpokój. Szafy wnękowe pomogą nam perfekcyjnie wykorzystać dostępne miejsce. Nic więc dziwnego, że stają się one jednym z najpopularniejszych modeli. Jednak przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Czym charakteryzuje się dobra szafa wnękowa?

Szafa wnękowa powinna być przede wszystkim pojemna. W końcu jej zadaniem będzie pomieszczenie wszystkich naszych ubrań. Tego typu szafy powoli wypierają z rynku inne modele, ponieważ pozwolą nam doskonale zagospodarować miejsce w pokoju. Jak sama nazwa wskazuje, świetnie wypełnią wnękę, dzięki czemu nie zmniejszą powierzchni naszych pomieszczeń, a przy tym pozwolą nam schować wiele rzeczy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie szafy na wymiar w firmie Duet z Krakowa: https://www.duet-szafy.pl/, wtedy zyskamy pewność, że właściwie zagospodarujemy miejsce.

Zastanów się, w jaki sposób powinny otwierać się drzwi

Warto też pamiętać, że jest kilka możliwości otwierania drzwi szaf wnękowych. Obecnie najczęściej spotkamy się z uchylnymi, łamanymi oraz przesuwnymi. Te pierwsze to doskonałe rozwiązanie do mebli o płytkich wnętrzach, bo nie zajmą wiele dodatkowej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że otwarcie drzwi uchylnych wymaga więcej miejsca w pokoju. Natomiast największą zaletą takiego rozwiązania jest szybki dostęp do wybranych półek. Drzwi łamane świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach gospodarczych. Ich zaletami są łatwy dostęp do wnętrza szafy oraz zajęcie niewielkiej przestrzeni. Najpopularniejsze nadal pozostają drzwi przesuwne, ponieważ świetnie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Nie potrzebujemy wielkiej przestrzeni, aby je otworzyć, wystarczy tylko niewielki odstęp szafy od innych mebli. Jeśli mamy problem z wyborem, możemy zapytać o radę producenta.  

Lustro w drzwiach szafy – wada czy zaleta?

Dla wielu osób największym dylematem w czasie wyboru parametrów szafy jest kwestia, czy powinna mieć ona lustro. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale kilka czynników może nam ułatwić wybór. Przede wszystkim lustro sprawi, że pomieszczenie wyda się większe i jaśniejsze. W dodatku może się przydać, gdy nie znajdziemy dla niego innego miejsca w pokoju. Warto jednak zastanowić się, co znajdzie się naprzeciwko szafy. Może się bowiem okazać, że niekoniecznie chcemy widzieć przeciwległą ścianę odbijającą się w lustrze. Wtedy lepiej z niego zrezygnować. Lustro nie sprawdzi się też, gdy nie przepadamy za porządkami, ponieważ może być ciągle brudne.

Powiązane artykuły