Sylwester 2010 – Sri Lanka

Spis treści

już za 52 dni. Dla osób, które chcą spędzić tą noc w sposób niebanalny i niezapomniany mamy kilka propozycji powitania nowego roku. Dziś przedstawiamy pierwszą z nich.

Na Sylwestra 2010 zapraszamy na Sri Lankę. Wielu z nas Sri Lanka kojarzy się zapewne głównie z herbatą i jest w tym wiele racji. Przez wiele lat kraj zajmował pierwsze miejsce na liście największych producentów herbaty. Sri Lanka położona jest na wyspie Cejlon i do 1972 roku państwo nosiło taką nazwę. Obecna nazwa oznacza w sanskrycie, czyli języku średniowiecznych i nowożytnych Indii, oznacza „olśniewający kraj”. I rzeczywiście, olśniewa wszystkich turystów odwiedzających ten kraj. Wyspa Cejlon nazywana jest „perłą oceanu Indyjskiego” i trudno temu zaprzeczyć.

456541313 e4119cfbbc z Sylwester 2010 Sri Lanka

Źródło: flickr.com/photos/muhuns19

Na jej terenie jest wiele miejsc, których będąc na Sri Lance nie można nie odwiedzić. Stolicą kraju jest Colombo, miasto, w którym przenikają się wpływy kultury azjatyckiej z europejską, a świątynie buddyjskie i hinduskie sąsiadują z kościołami chrześcijańskimi. Obecnie stolica przypomina jedną z amerykańskich metropolii. Osobom poszukującym innych doznań należy polecić odwiedzenie Anuradhapura – miasto uważane za święte. Legenda głosi, że powstało dookoła figowca buddy.

302707942 d7ee25c208 z Sylwester 2010 Sri Lanka

Źródło: flickr.com/photos/nishans.sl

Miast wartych odwiedzenia na Sri Lance jest kilka. Trzeba jednak pamiętać, że Sri Lanka znana jest z bogactwa przyrody. Na wyspie Cejlon żyje ponad 2500 słoni, nie robią one nic nadzwyczajnego, jedzą, piją i bawią się. Jednak zobaczenie kilkudziesięciu słoni bawiących się ze sobą jest widokiem zapierającym dech w piersiach. Sri Lanka to także królestwo leopardów, które można zobaczyć w Parku Narodowym Yala. Od grudnia do maja na południowym wybrzeżu można także obserwować płetwale błękitne, największe zwierzęta świata, których wielkość osiąga do 30 metrów, a waga do 190 ton. Na Sri Lance możemy podziwiać także piękne wodospady, tych odkrytych jest około 100. Ale nikt nie wie ile jest ich naprawdę.

Źródło: flickr.com/photos/kun0me

Olśniewać mogą także plaże Sri Lanki o łącznej długości ponad 1300 kilometrów. Wybrzeża wyspy Cejlon to doskonałe miejsce do surfowania, a także do nurkowania ze względu na bogatą rafę koralową. Będąc na Sri Lance nie można też nie poznać  auyervedy, tradycyjnej medycy ludowej wykorzystującej chirurgię. Każdy odwiedzający wyspę Cejlon nie może wyjechać nie odwiedzając tradycyjnej uprawy herbaty i nie próbując tego napoju.

Źródło: flickr.com/photos/ImageBang!

Plaże i temperatura około 27 stopni Celsjusza to doskonała alternatywa dla osób nielubiących zimy. Trudno wyjechać na cały czas trwania zimy, ale kilka dni spędzonych w takich okolicznościach przyrody to zastrzyk energii i optymizmu. Do najpopularniejszych wśród Europejczyków luksusowych hoteli należą między innymi: Royal Palms Beach w Zachodniej Prowincji Sri Lanki oraz Emerald Bay w Południowej Prowincji. Podróż do Sri Lanki samolotem i czternastodniowy pobyt w tym pierwszym pięciogwiazdkowym hotelu to wydatek około 10 tysięcy złotych za osobę.  Emerald Bay to hotel trzygwiazdkowy, w którym pobyt przez czternaście dni i przelot samolotem w obie strony, to około 6 tysięcy złotych za osobę. A w sześciodniową podróż na Sri Lankę zabierze nas biuro podróży srilanka.com.pl.

Niedawno New York Times ogłosił listę 31. miejsc do zobaczenia w 2010 roku, Sri Lankę umieszczając na jej szczycie. jest więc ostatnim momentem, żeby zobaczyć bogactwo wyspy Cejlon.

Powiązane artykuły