Sylwester 2010 – Poprad

Spis treści

Gdzie na Sylwestra 2010? Proponowaliśmy już egzotyczną wyprawę na Sri Lankę, niezwykły Bal w Kopalni Soli i wyprawę do mroźnej Laponii, dzisiaj propozycja dla tych, którzy chcą przywitać rok 2011 w luksusowym kurorcie Aqua Park w Popradzie na Słowacji.

Poprad zwany jest Bramą Tatr, położony jest u podnóża Tatr Wysokich. To malownicze położenie sprawiło, że jest wymarzonym miejscem na i centrum wypraw turystycznych. Jednym z najbardziej znanych zabytków Popradu jest odrestaurowany rynek, który otaczają barokowe domy oraz wznoszący się nad rynkiem kościół św. Idziego, w którym można zobaczyć najstarszą znaną panoramę Tatr Wysokich pochodzącą z XV wieku, kiedy to kościół był przebudowywany.

450px popradfusgangerzone Sylwester 2010   Poprad

Źródło: commons.wikimedia.org

Poprad słynie też z wód termalnych. W 2004 roku zbudowano tam Aqua Park napełniany wodami z termalnych źródeł. Aqua Park Poprad jest kurortem, w którym mieszczą się hotele, restauracje, a przede wszystkim baseny. Wśród  nich między innymi pełnowymiarowy pływacki, baseny blue diamond– podświetlone, z romantycznym wystrojem i barem wodnym, baseny zasilane energią słoneczną oraz kryte baseny dla dzieci.

showoriginkjbbgalaspx Sylwester 2010   Poprad

W Aqua Park Poprad nie brakuje oczywiście zjeżdżalni, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Osoby lubiące skoki adrenaliny wybiorą zjeżdżalnie tobogan, czyli spiralne rury pogrążone w ciemności o ostrych zakrętach i stromych krzywiznach. Aqua City jest kurortem ekologicznym, źródła wód termalnych pozwalają na niemal całkowitą samowystarczalność w zakresie energii. Wysiłki władz Aqua Parku zostały docenione, kurort został doceniony nagrodą World Travel Award dla najlepszego ekologicznego ośrodka na świecie.

showoriginalaspx Sylwester 2010   Poprad

W kurorcie można także skorzystać z różnego rodzaju masaży i terapii. W ofercie ośrodka znajduje się krioterapia, czyli terapia polegająca na krótkim przebywaniu w ekstremalnie niskich temperaturach, chromoterapia, czyli leczenie kolorami oraz różnego rodzaju masaże. W kurorcie jest także centrum fitness oraz oczywiście .

showorigidfbdf ghnalaspx Sylwester 2010   Poprad

Do Aqua Park Poprad można wybrać się na własną rękę lub skorzystać z usług biura podróży Family Tour, które oferuje wyjazdy sylwestrowe do Popradu, z wliczonym kosztem balu sylwestrowego. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: aquacityresort.com

Powiązane artykuły