Superjacht – Ocean Esmerald

Spis treści

Yachtplus właśnie rozpoczyna promocję swojego pierwszego superjachtu, który ochrzczono Ocean Esmerald. Bez wątpienia stanowi on prawdziwy klejnot wśród tego typu maszyn. Zachwyca futurystyczną formą oraz niezaprzeczalnym luksusem.

 Superjacht Ocean Esmerald

Jacht został zaprojektowany przez Lorda Normana Fostera oraz jego ekipę – Foster + Partners. Projektant mówi, że było to nie lada wyzwanie. Podczas pracy skupił się na każdym detalu, zadbał o to by najmniejszy szczegół podkreślał wyjątkowość superjachtu. Dodaje, że doświadczenie w kreowaniu wnętrz luksusowych hoteli oraz willi pozwoliło im podkreślić komfortowy i zarazem intymny charakter jachtu. Szczególny sposób zadbali o dwa najważniejsze aspekty w projekcie: przestrzeń oraz oświetlenie. Rezultat połączenia wiedzy angielskich architektów oraz fantazji i precyzji włoskich stoczniowców przeszedł wszelkie oczekiwania. Międzynarodowa ekipa osiągnęła swój cel – Ocean Esmerald zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 Superjacht Ocean Esmerald

Na pokładzie 41-metrowego jachtu znajduje się 5 sypialni, które pomieszczą 12 osób. Do dyspozycji właściciela jest 7-osobowa załoga (kapitan, szef kuchni, inżynier, 2 hostessy oraz majtek pokładowy). Warto wspomnieć, że Ocean Esmerald jest pierwszym na świecie jachtem, który można zakupić na zasadzie udziałów. Przy zakupie 1/16 udziałów, ich właściciel będzie miał prawo do spędzenia 15 nocy na pokładzie pływając po wodach począwszy od Morza Śródziemnego, na Karaibskim kończąc. Jeżeli współwłaściciel dopłaci 100, 000 euro, na pokładzie oprócz niego znajdzie się wcześniej wspomniana 7-osobowa załoga. Ponadto dodatkowa kwota pokryje wszelkie koszta związane z pływaniem po morzach, jak i cumowaniem w portach.

W liczbach wygląda to następująco:
–    Cena jachtu: 15 000 000 Euro
–    Członkostwo: 1/8 udziałów – 1 875 000 Euro (30 dni w roku: 21 na Morzu Śródziemnym oraz 9 na Morzu  Karaibskim), + 200 000 euro (załoga oraz wszelkie dodatkowe koszty)
–    Umowa z firmą podpisywana jest na okres 8 lat z możliwością sprzedaży udziałów po upływie tego okresu.

Jeżeli tego typu prawie-prywatny superjacht jest tym, czego potrzebujesz, już dziś zapoznaj się z pełną ofertą marki Yachtplus. 30 dni pływania po egzotycznych wodach na pokładzie tak luksusowej maszyny jest warte wszelkich pieniędzy. Dasz się skusić?

Więcej o producencie: http://www.yachtplus.com/index.html

Zobacz również:

Zegarek… kieszonkowy?

Włoska robota

Ondelios – pojazd przyszłości

Powiązane artykuły