Stół z krzesłami na słonecznym balkonie

Stół i krzesła balkonowe

Spis treści

Balkon to bardzo wdzięczna w aranżacji przestrzeń. Niezależnie od tego, czy dysponujemy małym balkonem w bloku, czy dużym balkonem w zabudowie jednorodzinnej, mamy masę możliwości i ogranicza nas tylko kreatywność. Słoneczny balkon wręcz zachęca do tego, by spędzać na nim czas, witać z kawą nowy dzień lub rozkoszować się pysznym posiłkiem w promieniach słońca. W polskim klimacie tych ciepłych dni jest stosunkowo mało, dlatego każdy jest tak ważny dla naszego pozytywnego nastroju i prawidłowego funkcjonowania.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia balkonu pozostaje stół z krzesłami. Z pozoru może się wydawać, że to opcja zarezerwowana tylko dla dużych powierzchniowo balkonów, ale nic bardziej mylnego. Przecież mówią stół nie musimy mieć od razu na myśli mebla dla kilku osób, a dwa krzesła to dalej liczba mnoga. W przypadku singli lub par idealnie sprawdza się mały stół, który jest równie funkcjonalny, a jednocześnie zabiera mało miejsca.

Jaki zestaw na balkon?

Wybierając meble na balkon przede wszystkim należy zwrócić uwagę na metraż, jakim się dysponuje oraz funkcje, jakie meble powinny spełniać. Niezależnie od rozmiarów balkonów, idealnie sprawdzają się rozwiązania składane, zwłaszcza w polskim klimacie. Wszystko dlatego, że po sezonie ładnej pogody w łatwy sposób możemy złożyć meble i przechowywać w suchym miejscu, które nie będzie narażone na warunki atmosferyczne. Pozwoli to na prawidłową pielęgnację stołu i krzeseł oraz zwiększenie ich żywotności.

Kolejnym ważnym aspektem pozostaje materiał, którego użyto w produkcji mebli. Powinien on być przede wszystkim odporny na zmienne warunki atmosferyczne i łatwy w konserwowaniu, bo przecież powinien posłużyć nam przynajmniej kilka sezonów. Jeżeli wiemy, że chcemy korzystać ze stołu w pojedynkę lub w dwie osoby to optymalnym rozwiązaniem będzie mały kwadratowy, składany stół z zestawem dwóch składanych krzeseł. W przypadku większych powierzchni i większego zapotrzebowania osobowego, z powodzeniem można postawić na bardziej rozbudowane zestawy i warianty.

Powiązane artykuły