Star Wars od Audi

Spis treści

Jutro jest dziś, można by rzec. Pojazdy wykorzystujące najnowsze możliwości techniczne właśnie wchodzą w fazę projektów. Samochody unoszące się nad ziemią, nie korzystające z dobrodziejstw koła, już od lat stanowią przedmiot pożądań zarówno twórców filmowych, którzy często wykorzystują ten motyw (Star Wars, Star Trek), jak i widzów, którzy pragnęliby zasiąść za sterami krążowników.

audi shark 1 Star Wars od Audi

Już niedługo marzenia się spełnią. Mało tego – produkcją krążowników zajmie się dobrze znana niemiecka marka – Audi! Ten zapierający dech w piersiach projekt został wykonany przez Kazim Doku (który wygrał tym pomysłem konkurs Desire Design Competition w 2008 r, organizowany przez Italic Domus Academy), dla koncernu Audi.

YouTube Preview Image

Futurystyczny projekt jest przeznaczony dla dwóch osób. Inspiracją dla sportowego krążownika były zarówno motocykle, samochody, a także samoloty odrzutowe. Nazwa “Shark” w idealny sposób oddaje charakter pojazdu – przód do złudzenia przypomina nos rekina, szary kolor nawiązuje do koloru jego skóry, a tylne spoilery wyglądają niczym rybie płetwy (czyżby pojazd był w stanie poruszać się pod wodą?).  W środku znajduje się wyszukany kokpit.

Szczegóły techniczne nie są znane, gdyż Audi Shark to na chwilę obecną jedynie koncept. Projekt nowego pojazdu zbiera same pochlebne opinie i recenzje, dzięki nowej technologii nie zagrażającej środowisku naturalnemu, oryginalnemu kształtowi i zapewnianiu bezpieczeństwa pasażerom. Koncern Audi milczy na temat premiery krążownika Shark, nie są nawet znane widełki cenowe nowego projektu.

Powiązane artykuły