Sportowe super auto z Polski

Spis treści

Ci, którzy sądzą, że dobre czasy polskiej motoryzacji dawno przeminęły, są w wielkim błędzie. Bo oto Polska może poszczycić się autem, które czyni zadość światowym standardom luksusu i osiągów. Mowa oczywiście o produkowanym w Mielcu roadsterze o nazwie Leopard.

1557988 blackleopard30 Sportowe super auto z Polski

Samochód produkowany jest od 2005 roku przez przedsiębiorstwo Leopard Automobile Mielec, które jest filią szwedzkiego przedsiębiorstwa Leopard Automobile AB. Auto zostało zaprojektowane przez Zbysława i Maksymiliana Szwajów i często jest kojarzone z Morganem czy Wiesmannem. Najwyższa jakość automobilu gwarantowana jest przez staranność wykonania. Dowodem jest to, że fabrykę w Mielcu może rocznie opuścić zaledwie 20 ręcznie wykonanych aut.

leopard 31 Sportowe super auto z Polski

Rama nośna została wykonana ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Zapewnia ona samochodowi znaczną sztywność, co sprawia, że auto bardzo dobrze wypada w testach statycznych i zderzeniowych. Karoseria Leoparda została wykonana w całości z aluminium. Lekkość ramy i karoserii w połączeniu z 405 konnym silnikiem mają zapewniać niepowtarzalne wrażenia z jazdy. Sześciolitrowy silnik V8 pochodzący z Chevroleta Corvette o maksymalnym momencie obrotowym 542 Nm rozpędza mobil od 0 do 100 w zaledwie 4 sekundy. Silnik przekazuje napęd na tylną oś przy pośredniczeniu sześciobiegowej manualnej skrzyni typu TREMEC T-56. Prędkość maksymalną elektronicznie ograniczono do 250 km/h.

leopard2 Sportowe super auto z Polski

Ekstrawagancji autu dodaje fakt, że jego tapicerka i boczne obicia drzwi wykonane są przez firmę produkującą najwyższej jakości siodła jeździeckie. Dodatkowym walorem samochodu jest satelitarny układ nawigacji i kontroli diagnostycznej, GPS oraz system telefonii GSM. Nic tak jednak nie zachęca do kupna Leoparda jak to, że nabywając go stajemy się członkami elitarnego klubu posiadaczy, którego uczestnikiem jest także król Szwecji Karol XVI Gustaw.

leopard 5 Sportowe super auto z Polski

Cena Leoparda to 120 tysięcy euro, czyli około 530 tysięcy złotych. Firma planuje w przyszłości wyprodukować Leoparda w wersji coupe. Automobil można nabyć na stronie LeopardAutomobile.com.

 Sportowe super auto z Polski

Powiązane artykuły