Spirala w Abu Dhabi

Spirala w Abu Dhabi

Spis treści

Mimo, że media ciągle opisują tragiczną sytuację światowej gospodarki, my co rusz napotykamy się na nowe, bardzo kosztowne przedsięwzięcia architektoniczne. Dzisiaj naszą uwagę przykuł zwycięski projekt na nowy hotel w Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zwycięzcami okazali się Lesser Architecture. Marka, która na swoim koncie ma już wieżowce w Stanach Zjednoczonych (Manhattan) oraz w Hiszpanii (Gijon), podejmie się teraz wybudowania pięciogwiazdkowego Helix Hotel.

Projekt przewiduje konstrukcją o wyjątkowo futurystycznym wyglądzie – hotel będzie przypominać ogromnych rozmiarów spiralę. Architekci współpracują również z grupą Atelier Ten w celu zaprojektowania chłodzącego, wewnętrznego wodospadu oraz skomponowania takiej mieszanki, która zabezpieczyłaby zewnętrzną powierzchnię budynku. Powstanie on na wybrzeżu, w pobliżu słynnego już arcydzieła Sheikh Zayed Bridge autorstwa wybitnej brytyjskie pani architekt – Zaha Hadis. Spiralny Helix oraz przypominający wydmę Sheikh Zayed Bridge utworzą niezwykle luksusowy ośrodek wypoczynkowo – rekreacyjny.

Spirala w Abu Dhabi

Na chwilę obecną nie są znane żadne konkretne daty ani przewidywane koszta. Można jedynie przypuszczać, że kwota jaką trzeba będzie zapłacić za  to ambitne przedsięwzięcie będzie miała bardzo wiele zer.

Powiązane artykuły